تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۵۷
بازدید: ۳۱۷
کد خبر: ۲۲۲۴۹۴
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

تداوم رکود بازار سنگ آهن چین

‌می‌متالز - قیمت سنگ آهن وارداتی در چین به پایین‌ترین سطح بیش از ۴ ماه اخیر رسیده چرا که نگرانی‌ها در مورد افت تقاضای چین بازار را بیشتر سردرگم کرده است.

به گزارش می‌متالز، آخرین قیمت قرارداد ژانویه سنگ آهن در بورس دالیان ۱۳۱.۶۴ دلار هر تن شنیده شده و متوسط قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد وارداتی در چین ۱۶۲.۴ دلار هر تن سی اف آر ثبت شده که نسبت به دوشنبه اخیر ۵.۸ درصد افت داشته و نسبت به جمعه نیز تا ۹ دلار ارزان‌تر شده است. در کل صنعت فولاد دنیا با توجه به برنامه‌های کاهش انتشار کربن با چالش‌هایی روبروست و اقتصاد‌های پیشرفته باید از راهکار‌های ساخت فولاد نوآورانه‌ای همچون استفاده از هیدروژن برای روبرو شدن با این چالش استفاده کنند.

در این بین المپیک زمستانه پکن در فوریه ۲۰۲۲ موجب شده کنترل تولید فولاد برای بهبود کیفیت هوا در چین جدی‌تر باشد. از این رو تمایل به خرید سنگ آهن را بیشتر کاهش خواهد داد. ظاهرا برای اطمینان از کیفیت هوا برای مسابقات محدودیت‌های فعلی تولید تا مارس سال آینده ادامه خواهد داشت.

آلودگی هوای تانگشان باید حداقل ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در طول مسابقات که فوریه سال آینده است کاهش یابد. فولادسازان این شهر چین ۸ درصد کل تولید فولاد دنیا را در دست دارند.

منبع: ایفنا

عناوین برگزیده