تاریخ: ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۹
بازدید: ۳۵۸
کد خبر: ۲۲۲۶۴۶
سرویس خبر : انرژی

اوپک تولید نفت خود را در ماه ژوئیه افزایش داد

‌می‌متالز - سازمان اوپک در گزارش ماه اوت خود اعلام کرد که کشور‌های عضو این سازمان در ماه ژوئیه تولید نفت خود را افزایش دادند.

به گزارش می‌متالز، اوپک در گزارش ماه اوت خود اعلام کرد که کشور‌های عضو این سازمان در ماه ژوئیه تولید خود را با افزایش ۰.۶۴ میلیون بشکه در روز به ۲۶.۷ میلیون بشکه رساندند.

در عین حال، شرایط توافق اوپک برای کاهش تولید نفت در ماه ژوئیه ۱۱۵ درصد نسبت به ۱۲۰ درصد یک ماه قبل محقق شد.

بر اساس این گزارش، تولید نفت عربستان سعودی، بزرگترین تولیدکننده نفت در اوپک، طی ماه ژوئیه به ۹.۴ میلیون بشکه در روز رسید (نسبت به ماه ژوئن تقریبا ۰.۵ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است).

کشور‌های اوپک پلاس از ماه مه تولید خود را افزایش داده اند، همچنین عربستان سعودی از محدودیت‌های داوطلبانه خود تا پایان ماه ژوئیه خارج شده بود که از فوریه به آن پایبند بود.

در حال حاضر ۱۰ کشور از ۱۳ کشور عضو اوپک در توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت شرکت می‌کنند و ایران، لیبی و ونزوئلا از این محدودیت‌ها معاف هستند.

در ماه ژوئیه، تولید اعضای این توافق بالغ بر ۲۲.۵ میلیون بشکه در روز بوده است در حالی که بر اساس شرایط اعلام شده توافق این رقم ۲۳.۰۳ میلیون بشکه در روز باید می‌بود.

در مجموع، طی ماه ژوئیه، ده کشور اوپک توانستند ۴.۱۹ میلیون بشکه در روز را در برابر سطح پایه توافق به جای ۳.۶۵ میلیون بشکه در روز از بازار حذف کنند. بنابراین، شرایط معامله ۱۱۵ درصد محقق شد.

بر اساس این گزارش، عراق، نیجریه، کویت و امارات متحده عربی نیز تولید نفت خود را در ماه ژوئیه افزایش دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده