تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۹
بازدید: ۶۵۱
کد خبر: ۲۲۳۰۰۲
سرویس خبر : اجتماعی

فولاد هرمزگان به دنبال نقش آفرینی در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی

‌می‌متالز - نقش آفرینی فولاد هرمزگان در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی می‌تواند نقش مهمی در کاهش آسیب‌های این حوزه ایفا کرده و با ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی منطقه، مسیر توسعه و رونق اقتصادی را با سرعت بیشتری طی کند.

به گزارش می‌متالز، توجه به مشکلات اجتماعی از سوی بنگاه‌های اقتصادی امروز به یک وظیفه اصلی تبدیل شده است. تعریف برنامه‌هایی در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی امروز در میان اصلی‌ترین برنامه واحد‌های تولیدی بزرگ از جمله واحد‌های فولادی دیده می‌شود.

درواقع صنعت فولاد که در تلاش برای توسعه اقتصادی است در کنار آن به دنبال توسعه‌های اجتماعی است تا رشد صنعت نقش خود را در ارتقای سطح زندگی مردم منطقه نشان دهد.
در این میان فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های فولادی کشور که هدف رسیدن به قطب سوم تولید فولاد را در دستور کار خود قرار دارد، در کنار اقدامات تولید و رشد صادرات در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی نیز خوش درخشیده است.

فولاد هرمزگان به عنوان واحد فولادی منطقه بخشی از درآمد‌های حاصل از فروش خود را صرف مسائل مربوط در حوزه اجتماعی می‌کند تا با رفع مشکلات وضعیت مردم منطقه ارتقا پیدا کند.
نگاهی به عملکرد یک ساله این مجموعه فولادی در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی نشان از توجه ویژه مدیریتی بر ارتقای وضعیت اجتماعی دارد.

اقداماتی برای مقابله با کرونا

با شیوع کرونا، فولاد هرمزگان در کنار وظیفه اصلی خود در صنعت فولاد، به دنبال اجرای اقداماتی در جهت پیشگیری از این بیماری به ویژه در مناطق جنوبی کشور بود.

درواقع فولاد هرمزگان پا به پای وزارت بهداشت در حوزه پیشگیری از کرونا قدم برداشته است و همین تفکر باعث شد تا وزرات بهداشت از نقش فولاد هرمزگان در اطلاع رسانی مفاهیم پیشگیری از کرونا تجلیل کند.

فولاد هرمزگان می‌داند سلامت جامعه ضامن توسعه اقتصادی است و در کنار آن تا زمانی که همه گیری کرونا ادامه داشته باشد، فعالیت‌های اقتصادی متاثر از آن خواهد بود.

فولاد هرمزگان مبارزه با کرونا را از اسفند ۹۸ آغاز کرد و همچنان آن را در دستور کار دارد.

خرید تجهیزات پزشکی در رابطه با بیماری کرونا مانند ونتیلاتور جهت استفاده در بیمارستان‌های شهر بندرعباس، تهیه اقلام بهداشتی ازقبیل ماسک و دستکش و مایع ضدعفونی و توزیع در استان هرمزگان، تامین رایگان اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌های استان هرمزگان و استان‌های همجوار و تامین آهک مورد نیاز کلیه شهرداری‌های شهرستان‌های استان هرمزگان از مهمترین اقداماتی است که فولاد هرمزگان در کنار آموزش‌هایی برای پیشگیری از این بیماری آن را اجرایی کرده است.

نقش آفرینی فولاد هرمزگان در آزادی زندانیان

بازگشت زندانیان جرایم غیرعمد به خانواده می‌تواند دستاورد مثبتی در حوزه اجتماعی داشته و بسیاری از مشکلات در حوزه خانواده را برطرف کند. فولاد هرمزگان در این زمینه خود را مسوول دانسته و از سال ۹۲ بیش از ۱۸ میلیارد ریال به ستاد دیه استان کمک کرده است که با این مبلغ ۱۱۶ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شده اند.

چنین اتفاقاتی باعث می‌شود مردم منطقه این واحد تولیدی را جزئی از خود بدانند و از فعالیت آن خرسند باشند، در حالی که سال‌های گذشته مشکلات بسیاری میان فعالان اقتصادی و مردم محلی وجود داشت و گا‌ها برای حل موضوع دستگاه‌های قضایی وارد عمل می‌شدند. اما امروز واحد‌های تولید و مردم منطقه هر دو در کنار یکدیگر قرار دارند و این رضایت دو طرفه می‌تواند اتفاقات مثبتی را در حوزه اقتصادی و اجتماعی رقم زند.

بدون شک توسعه فعالیت‌های اقتصادی در منطقه‌ای همچون هرمزگان علاوه بر کاهش بیکاری و ارتقای سطح زندگی خانواده ها، به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز منجر می‌شود.

فولاد هرمزگان ومشارکت در پویش «ایران مهربان»

اما در حوزه خانواده اقدامات فولاد هرمزگان تنها به آزادی زندانیان ختم نمی‌شود. فولاد هرمزگان با مشارکت در پویش «ایران مهربان»، حمایت از دو هزار یتیم و فرزند محسنین در شرق استان هرمزگان را عهده دار شد. ایران مهربان پویشی با هدف حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان است که در راستای طرح اکرام ایتام آغاز شده و فولاد هرمزگان در این استان خود را موظف به نقش آفرینی در این طرح می‌داند، طرحی که در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر خواهد بود.

فولاد هرمزگان و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی

در کنار موارد یاد شده حمایت از توسعه ورزش کارگری و تجلیل از تیم‌های ورزشی و سرمایه گذاری در ایجاد امکانات ورزشی نیز در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی قرار دارد که شرکت‌های فولادی از جمله فولاد هرمزگان در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داده اند.

در این راستا چندی پیش تقدیر مجموعه فولاد هرمزگان از تیم والیبال ساحلی را می‌توان اقدامی مثبت در افزایش روحیه جوانان این منطقه دانست، حرکتی که به قهرمان پروری کمک خواهد کرد و سمت و سوی فعالیت جوانان منطقه را تغییر می‌دهد.

کارنامه یکساله فولاد هرمزگان در حوزه مسوولیت اجتماعی حاکی از دغدغه توسعه فرهنگی و اجتماعی این مجموعه برای استان هرمزگان دارد. ارتقای فرهنگ جامعه و رفع مشکلات اجتماعی می‌تواند بقای یک واحد صنعتی را ضمانت کرده و توسعه اقتصادی را با سرعت بیشتری محقق کند.

منبع: تیتر ۲۰

عناوین برگزیده