تاریخ: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۰
بازدید: ۶۰۵
کد خبر: ۲۲۳۲۷۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

تجارت ۲.۲ میلیارد یورویی ایران و اروپا در ۶ ماه/ واردات اروپا از ایران ۱۷ درصد رشد کرد

تجارت ۲.۲ میلیارد یورویی ایران و اروپا در ۶ ماه/ واردات اروپا از ایران ۱۷ درصد رشد کرد
‌می‌متالز - یورو استات از مبادلات تجاری حدود ۲.۲ میلیارد یورویی ایران و اروپا در نیمه نخست ۲۰۲۱ خبر داد و اعلام کرد واردات اروپا از ایران در این دوره با رشد ۱۷ درصدی مواجه شده است.

به گزارش می‌متالز، پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورو استات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال جاری میلادی را ۲.۲۴۷ میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در ماه‌های ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱ با رشد ۰.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ۶ ماه نخست سال ۲۰۲۰ کل مبادلات دو طرف ۲.۲۳۸ میلیارد یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۶ ماه نخست ۲۰۲۱ با افت ۲.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از ۱.۸۹ میلیارد یورو در ۶ ماه نخست سال گذشته به ۱.۸۴ میلیارد یورو در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

در میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هلند و رومانی بیشترین صادرات کالا به ایران را در نیمه نخست ۲۰۲۱ داشته اند.

اما واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال رشد ۱۷ درصدی داشته و به ۴۰۷ میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در مدت مشابه سال قبل ۳۴۸ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

در میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان، ایتالیا، هلند، رومانی، فرانسه، بلژیک و بلغارستان بیشترین واردات کالا از ایران را در نیمه نخست ۲۰۲۱ داشته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده