تاریخ: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۵
کد خبر: ۲۲۳۲۷۱
‌می‌متالز - داده‌های موسسه آمریکایی آیس ICE نشان می‌دهد که پس از بیانیه شرکت دولتی گازپروم روسیه در مورد امکان انتقال گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۲ در سال ۲۰۲۱، کاهش قیمت گاز در اروپا شتاب گرفت.

به گزارش می‌متالز، داده‌های موسسه آمریکایی آیس ICE نشان می‌دهد که پس از بیانیه شرکت دولتی گازپروم روسیه در مورد امکان انتقال گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۲ در سال ۲۰۲۱، کاهش قیمت گاز در اروپا در معاملات روز پنجشنبه شتاب گرفته و به ۴۸۰ دلار در هر هزار متر مکعب رسیده است.

البته قیمت گاز در اروپا تا لحظه تنظیم این گزارش تا حدودی افزایش یافت و کمی بالاتر از ۴۹۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب یا ۴۱.۰۷ یورو در هر مگاوات ساعت رسید (بر اساس نرخ فعلی ارز یورو نسبت به دلار، موسسه ICE قیمت‌ها را به یورو به ازای هر مگاوات ساعت ارائه می‌کند).

بر اساس این گزارش، کاهش کلی قیمت گاز در روز در حال حاضر ۹.۴ درصد است.

هزینه قرارداد‌های آتی تحویل سپتامبر در مرکز TTF در هلند به ۵۰۷ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب یا ۴۲.۳ یورو در هر مگاوات ساعت کاهش یافت. هزینه گاز تا انتشار این بیانیه ۵۲۷ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب بود؛ که تقریبا ۴ درصد بالاتر از شاخص فعلی بود.

پیش از این گازپروم روسیه گفته بود که ۵.۶ میلیارد متر مکعب گاز می‌تواند از طریق خط لوله گاز نورد استریم Nord Stream ۲ در سال ۲۰۲۱ صادر شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده