تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۰۰
کد خبر: ۲۲۳۳۰۲
‌می‌متالز - قیمت سکه امامی امروز نسبت به روز‌های گذشته ثابت ماند و ۱۱،۸۳۰،۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و سی هزار) تومان قیمت خورد.

به گزارش می‌متالز، هر اونس طلا امروز با کاهش ۰.۱۴ درصدی، از ۱،۷۸۳ (یک هزار و هفتصد و هشتاد و سه) به ۱،۷۸۱ (یک هزار و هفتصد و هشتاد و یک) رسید.

قیمت طلا ۱۸ عیار با قیمت یک میلیون و ۱۳۸ هزار تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلا ۱۸ عیار با کاهش ۰.۱۸ درصدی نسبت به روز قبل، ۴،۹۳۶،۰۰۰ (چهار میلیون و نهصد و سی و شش هزار) تومان معامله شد.

تقویت بهای اونس جهانی طلا

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به شیوع کرونای دلتا و تاثیر آن بر احیای اقتصادی افزایش یافت، اما صعود دلار، رشد این فلز ارزشمند را محدود کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۸۴ دلار و هفت سنت رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۰.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۸۶ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۷۸۳ دلار و ۱۰ سنت بسته شده بود.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس در این باره گفت: ریسک گریزی به معنای آن است که سرمایه به سمت اوراق قرضه می‌رود که باعث کاهش بازده می‌شود و بنابراین بازده رشد چندانی نداشته و این موضوع روی قیمت طلا تاثیر گذاشته است.

روند نزولی بازار‌های آسیایی ادامه یافت و دلار نزدیک بالاترین رکورد ۹ ماه اخیر که روز پنج شنبه به آن صعود کرده بود، ایستاد. دلار قویتر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر می‌کند.

به گفته اسپیواک، با نزدیک شدن به زمان برگزاری سمپوزیوم جکسون هال، بخشی از رشد قیمت اصلاحی طلا احتمالا از دست می‌دهد. بازار‌ها خود را آماده می‌کنند که بانک مرکزی آمریکا همچنان به این داستان ادامه دهد که آغاز تعدیل برنامه‌های محرک مالی قریب الوقوع است و اعلام رسمی در این باره ممکن است در سپتامبر انجام بگیرد. جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در این رویداد درباره دورنمای اقتصادی صحبت خواهد کرد و انتظار می‌رود نقشه راه روشنتری درباره تعدیل برنامه‌های محرک مالی ارائه کند.

گزارش نشست سیاست پولی ژوییه بانک مرکزی آمریکا نشان داد مقامات بانکی تا حدود زیادی با آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه در سال میلادی جاری در صورت ادامه روند بهبود اقتصادی، موافق هستند.

آماری که روز پنج شنبه منتشر شد، نشان داد شمار آمریکایی‌های متقاضی دریافت بیمه بیکاری هفته گذشته به پایینترین رکورد در ۱۷ ماه اخیر رسیده است.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده