تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۳
کد خبر: ۲۲۳۳۱۰
‌می‌متالز - قیمت جهانی نفت در روز پایانی هفته گذشته کاهش داشت و بزرگترین افت هفتگی در طی بیش از ۹ ماه گذشته را تجربه کرد.

به گزارش می‌متالز، در حالی که خیز جدید شیوع ویروس کرونا سبب نگرانی‌ها از تضعیف تقاضا برای مصرف شده است، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و بزرگترین افت هفتگی در طی بیش از ۹ ماه گذشته را شاهد بود.

قیمت نفت در ۷ جلسه متوالی به صورت متوالی شاهد کاهش بود. چند کشور جهان در حال اتخاذ تدابیر جدید ر واکنش به افزایش موارد ابتلا به سویه دلتا هستند و محدودیت‌های مسافرتی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس به اجرا گذاشته اند.

چین در بنادر خود شیوه‌های ضدعفونی سختگیرانه تری را به اجرا گذاشته و سبب ایجاد کندی در تخلیه کشتی‌ها شده است. کشور‌هایی همچون استرالیا نیز محدودیت‌های مسافرتی را افزایش داده اند و تقاضای جهانی برای خرید سوخت جت پس از افزایش در فصل تابستان مجددا رو به کاهش گذاشته است.

جان کیلداف، تحلیلگر موسسه اگین کپیتال در این باره گفت: «با توجه به این میزان از احساس عدم قطعیت طبیعی است که قیمت‌ها پایین بیاید.»

در این هفته قیمت نفت برنت با ۸ درصد کاهش مواجه بود و با ثبت یک دلار و ۲۷ سنت معادل یعنی ۱.۹ درصد افت در روز جمعه به پایین‌ترین رقم از ماه آوریل یعنی ۶۵ دلار و ۱۸ سنت رسید. نفت خام آمریکا هم برای تحویل در ماه سپتامبر در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۳۷ سنت معادل ۲.۲ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۳۲ سنت رسید و افت هفتگی بیش از ۹ درصدی را پشت سر گذاشت.

چین، بزرگترین وارد کننده نفت جهان محدودیت‌های جدید و سختگیرانه‌ای را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به اجرا گذاشته که بر کشتیرانی و زنجیره‌های عرضه جهانی تاثیر گذاشته است. آمریکا و چین همچنین محدودیت‌هایی را بر ظرفیت مسافرگیری هواپیما‌ها اعمال نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده