تاریخ: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۷
بازدید: ۴۳۴
کد خبر: ۲۲۳۴۳۵
سرویس خبر : آهن و فولاد
برای اولین بار در کشور صورت گرفت

تولید آرک معدن TH ۳۶ در ذوب آهن اصفهان

تولید آرک معدن TH ۳۶ در ذوب آهن اصفهان
‌می‌متالز - به همت متخصصان ذوب آهن اصفهان پروفیل آرک معدن TH ۳۶ با استاندارد اروپایی در این کارخانه تولید و ایران بی نیاز از واردات این محصول شد.

به گزارش می‌متالز، مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اشاره به مقاومت بالای آرک معدن TH ۳۶، این محصول را موجب تامین یکی از نیاز‌های بخش معادن با عمق و فشار زیاد دانست و گفت: در گذشته عمده آرک‌های معادن وارداتی بود، اما با همت و تلاش در ذوب آهن اصفهان از واردات این پروفیل بی نیاز شدیم.
محمد امین یوسف زاده افزود: آرک‌هایی که در داخل تولید می‌شد نیز با روش‌های غیر ایمن بود که با توجه به خطرات کار در معدن و زلزله خیز بودن کشور، تولید استاندارد این محصول ضرورت بسیار داشت.
وی با اشاره به اینکه در گذشته نیز آرک V ۲۱ در ذوب آهن اصفهان تولید شده است، افزود: حدود هفت ماه طراحی آرک معدن TH ۳۶ طول کشید که در نهایت بر اساس استاندارد اروپایی و درخواست مشتری به تولید انبوه رسید.
علیرضا مهرابی سرپرست نورد ۶۵۰ ذوب آهن اصفهان نیز، آرک معدن TH ۳۶ را یک محصول کاملاً ایرانی دانست و گفت: طراحی، تکنولوژی و تراش غلتک‌ها در کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب آهن انجام شد و امیدوارم به زودی آرک‌های TH دیگر نیز در این شرکت تولید شود.

منبع: ذوب آهن اصفهان

عناوین برگزیده