تاریخ: ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۳:۳۴
کد خبر: ۲۲۴۲
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
می متالز - وزیر راه و شهرسازی نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را مهم‌ترین راهبرد وزارت راه وشهرسازی برای تحقق شعار سال ۹۶ خواند و گفت: در جریان سفر رئیس جمهوری به کشور روسیه یادداشت تفاهمی میان صنعتگران ایرانی و روسی به منظور تامین ۵۰۰ واگن مسافری به امضا رسید.
انعقاد قرارداد تامین ۵۰۰ واگن مسافری بین صنعتگران ایرانی و روسی

عباس آخوندی نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را مهم‌ترین راهبرد این وزارتخانه برای تحقق شعار سال ۹۶ مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال خواند و گفت: این اقدام در بخش‌های مختلف ازجمله صنعت و گردشگری و حمل‌ونقل افزایش اشتغال را به همراه دارد.

وی افزود: ما به‌طور جدی نیاز به نوسازی ناوگان در حوزه‌های جاده‌ای، هوایی و ریلی داریم. به‌طوری‌که در ابتدای دولت یازدهم ناوگان ریلی با عمر بالای ۶۵ سال در حال فعالیت بود و در سال ۹۵ ناوگان ریلی با عمر بیش از ۴۵ سال را از رده خارج کردیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در صورت اقدام برای خارج کردن ناوگان ریلی با عمر بیش از ۳۵ سال در سال جاری در تنگنای بسیار شدیدی مواجه خواهیم شد.

آخوندی تأکید کرد: در واقع باید در دو حوزه بار و مسافر سرمایه‌گذاری جدی در نوسازی ناوگان صورت گیرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در این دو حوزه بیان داشت: البته سال گذشته سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای نوسازی ۶ هزار واگن باری صورت گرفت و باعث افزایش امیدواری شد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفتگو با بخش خبر رادیو سراسری به سفر اخیر رئیس‌جمهوری به کشور روسیه اشاره کرد و گفت: در سفر ایشان یادداشت تفاهمی میان صنعتگران داخلی و روسی برای تامین ۵۰۰ واگن مسافری با استانداردهای بین‌المللی به امضا رسید و در صورت عملیاتی شدن این یادداشت تفاهم در سال جاری می‌توان شاهد نوید بسیار خوبی در بخش حمل‌ونقل ریلی مسافری بود.

۱۰ بیمارستان در بهار امسال افتتاح می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: سال گذشته ۲۵ بیمارستان در کشور افتتاح شد و در بهار امسال نیز ۱۰ بیمارستان دیگر به بهره برداری می رسد.

«عباس آخوندی» روز چهارشنبه 16 فروردین 1396 در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: پروژه های زیادی در دولت یازدهم انجام شد که از آن جمله می توان به تکمیل و توسعه بندر چابهار که آماده بهره برداری است، اشاره کرد.

وی درباره اقدام های انجام شده در بخش حمل و نقل ریلی اظهار داشت: در حوزه راه آهن، نیز شبکه های راه آهن در پنج استان جدید کشور نصب می شود و روز پنج شنبه راه آهن تهران ـ گرمسار افتتاح می شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: آزادراه های تهران – شمال، اراک – بروجرد، آزادراه جنوب غرب تهران، آزادراه اصفهان به شیراز نیز در دست اقدام است.

در ادامه وزیر راه و شهرسازی درباره دریافت عوارض در بزرگراه ها گفت: تنها در آزادراه ها عوارض دریافت می شود.

وی همچنین درباره قراردادهای شرکت آسمان برای خرید هواپیما از شرکت آمریکایی بوئینگ از خبرنگاران خواست تا موضوع را از این شرکت پیگیری کنند.