تاریخ: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۴۳
کد خبر: ۲۲۵۶۸۷
‌می‌متالز - عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دنیا مساله کار، تولید، سلامت کارگران و واکسیناسیون آن‌ها مورد توجه بسیار ویژه‌ای است، گفت: باید قبول کنیم که در این بخش عقب هستیم و باید با شتاب بیشتر در بخش واکسیناسیون کارگران پیش برویم.

به گزارش می‌متالز، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در ارتباط با تقویت بخش تولید و رفع آسیب‌های ناشی از کرونا برنامه‌های متنوعی داریم که به زودی اعلام خواهد شد.

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه سفر به قم و بازدید از مرکز واکسیناسیون کارگران در شهرک صنعتی شکوهیه اظهار داشت: کارگران مولدترین بخش جامعه هستند و بار اقتصادی کشور بر دوش ایشان است، از این رو سلامت کارگران یک موضوع بسیار مهم است.


وی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های وزارت کار همین بحث سلامت کارگران است، گفت: کارگران غیر از این که در محیط کار و محیط خانه باید از لحاظ سلامت ایمنی داشته باشد در محیط عمومی هم باید سلامتشان حفظ شود.

واکسیناسیون کارگران هم باید به صورت ویژه مورد توجه باشد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران جزو اقشار پیشرو جامعه هستند و واکسیناسیون ایشان هم باید به صورت ویژه مورد توجه باشد، گفت: الحمدالله در شهر قم ابتکار خوبی به خرج داده شد و مرکز اختصاصی واکسیناسیون کارگران در نظر گرفته شده است. این مرکز چند خصوصیت ویژه دارد؛ کارگران به مراکز متفرقه نمی‌روند که معطل بخش واکسیناسیون باشند و کار تولیدشان هم متوقف شود بلکه اینجا مراجعه می‌کنند تا کارشان زودتر انجام شود، از طرفی این مرکز واکسیناسیون بسیار منظم و با سرعت بالا عمل می‌کند و انشاءالله این مرکز در قم الگویی برای سراسر کشور باشد تا شاهد واکسیناسیون گسترده کارگران باشیم.

عبدالملکی با بیان اینکه در دنیا مساله کار، تولید، سلامت کارگران و واکسیناسیون ایشان مورد توجه بسیار ویژه‌ای است، گفت: باید قبول کنیم که در این بخش عقب هستیم و باید با شتاب بیشتر در بخش واکسیناسیون کارگران پیش برویم.

وی با بیان اینکه قدم‌های بسیار خوبی برای بحث واکسیناسیون گسترده کارگران ایران در نظر گرفته شده است، گفت: برنامه‌هایی اجرایی شده که البته کافی نیست و باید بیشتر از این‌ها انجام شود.

وی در پایان گفت: در ارتباط با تقویت بخش تولید و رفع آسیب‌های ناشی از کرونا برنامه‌های متنوعی داریم که انشاء الله به زودی اعلام خواهد شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)