تاریخ: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۲
کد خبر: ۲۲۵۸۹۷
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۷۸۰ واحدی معادل ۰.۲۵ درصد به یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۲۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۸ واحدی به ۲۲ هزار و ۶۹۳ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات دومین روز کاری هفته (یکشنبه چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۹۴۳ واحدی معادل ۰.۲۵ درصد به رقم ۳۸۳ هزار و ۸۰۰ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۵۸۵ واحدی، عدد ۴۶۷ هزار و ۱۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۶۳۱ واحدی به رقم ۲۹۴ هزار و ۶۸۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۵۰۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۸۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۶۱۳۲ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۵۷ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۸۹۳ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۹۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

افت ۳۷۰۰ واحدی شاخص کل بورس

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی فولاد، شستا، فملی، پارسان، شپنا و پارس با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی رمپنا، وپارس و حکشتی، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۷۷۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۶۹ هزار و ۷۲۲ نوبت معامله و به ارزش ۸۶ هزار و ۴۷۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد خمحور (تولیدمحورخودرو) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های قشکر، ملت، فایرا و خکار بود. همچنین نماد معاملاتی سخاش (سیمان‌خاش) با ۴.۸۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های شکربن، ستران، غمارگ و کدما قرار گرفتند.

افت ۳۷۰۰ واحدی شاخص کل بورس

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط