تاریخ: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۰۸
کد خبر: ۲۲۶۰۴۵
معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سمینار تخصصی چالش برق در زنجیره فولاد:
می متالز - معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه در سمینار تخصصی پالش برق در زنجیره فولاد اظهار کرد: متاسفانه در وضعیت تامین برق صنایع فولاد در سال 1400 نسبت به سال قبل مشکلات بیشتری ایجاد شد.

به گزارش می‌متالز، مهندس عباس اکبری محمدی گفت: محدودیت‌های کمبود برق به گونه‌ای بود که هم از نظر طول دوره محدودیت و هم حجم و ساعات خاموشی نسبت به سال گذشته بیشتر بود.

وی افزود: با برنامه ریز‌های انجام شده توسط فولاد مبارکه در تامین ورق مشکلی نخواهیم داشت و انشاالله ثبات بازار ورق ادامه‌دار خواهد بود.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه در خصوص کمبود تختال در این واحد صنعتی گفت: مقداری از تولید تختال ما کم شده است، اما این میزان کمبود عمدتا به صنایع پایین دستی تخصیص داده می‌شد.

وی ادامه داد: یکی از نگرانی‌های صنعت فولاد نگرانی از تامین زیرساخت‌های لازم خصوصا مرتبط با انرژی است.

وی گفت: اخیرا طی توافقی که با وزارت صمت و وزارت نیرو صورت گرفته صنایع فولادی از جمله فولاد مبارکه می‌بایست در زمینه توسعه ظرفیت‌های تولید برق در کشور سرمایه گذاری انجام دهند، اما این سزمایه گذاری نیاز به شرایط و زیرساخت‌های خودش دارد لذا نیاز است مشوق‌هایی از سوی دولت برای این سرمایه گذاری فراهم و ارائه شود.

اکبری افزود: امیدواریم با پایان محدودیت‌ها و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولید ایجاد شده در گروه مبارکه بتوانیم ثبات بازار را حفظ کنیم

وی در پایان گفت: یکی از نگرانی‌های صنعت فولاد نگرانی از تامین زیرساخت‌های لازم خصوصا مرتبط با انرژی است.

منبع: چیلان