تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۶
کد خبر: ۲۲۶۶۴۰
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان جزئیات عرضه اولیه شرکت فولاد سبزوار در بازار بورس در هفته آینده را تشریح کرد.

به گزارش می‌متالز، مسعود سمیعی نژاد در نشستی خبری از عرضه اولیه ۱۳ درصد از سهام شرکت فولاد سبزوار در بازار بورس در هفته آینده خبر داد و گفت: فولاد سبزوار یکی از هشت طرح فولادی در دولت قبل است که جانمایی نشد بود. این شرکت ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی را دارد.

وی با بیان اینکه فولاد سبزوار از سال ۱۳۹۶ در مدار تولید قرار گرفت، اظهار کرد: این شرکت بیش از ۳۲ میلیون تن آهن اسفنجی به ۳۲ شرکت زیرمجموعه خود عرضه کرده است. همچنین در تامین مواد اولیه وابسته به بازار و دلالان نیست، چراکه یک قرارداد ۲۰ ساله تامین مواد اولیه با شرکت اپال سنگان امضا کرده است. همچنین این شرکت یک ریال تسهیلات بانکی ندارد.

سمیعی نژاد ادامه داد: این شرکت دو طرح توسعه در پیش دارد. نخستین طرح که پیش پرداخت آن صورت گرفته، تولید یک میلیون تن فولاد است و دومین طرح نیز تولید ۱.۵ میلیون تن بریکت گرم است. سهام‌داران عمده این شرکت نیز شامل ۸۵ درصد اپال کانی پارس و ۱۵ درصد نیز ایمیدرو است.

وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان گفت: اولین سیاست در این شرکت توسعه زنجیره فولاد است. به طوریکه در بخش فولاد و معدن به کمک دولت آمد و به دنبال طرح‌های نیمه تمام در این حوزه رفتیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان ادامه داد: دومین هدف تامین اشتغال پایدار است. همچنین به دنبال خلق سرمایه برای سهام‌داران و تکمیل طرح‌های نیمه تمام و بازگشت سرمایه به سهام‌داران هستیم.

سمیعی نژاد با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف این شرکت حضور در شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ است، اظهار کرد: همچنین در دو حوزه آب‌های ژرف مخصوصا در استان سیستان و بلوچستان و همچنین انرژی خورشیدی طرح‌هایی داریم.

منبع: ایسنا

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین