تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۴۶
کد خبر: ۲۶۹۴۲۰
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲هزار واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۳ میلیارد و ۶۱۵ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲ هزار و ۱۶۵ میلیارد تومان در بیش از ۲۲۱ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲ هزار و ۴۱۲ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۳۰ هزار و ۱۷ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، توسعه معادن و فلزات و سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، گروه دارویی برکت و معدنی و صنعتی گل گهر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۶۰۳ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان در ۱۳۲ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۴ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۷۶۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت شیراز و بیمه پاسارگاد شد و در مقابل شرکت‌های صنعتی مینو، فرابورس ایران و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده