تاریخ: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۰:۰۲
بازدید: ۳۰۹
کد خبر: ۲۷۸۶
سرویس خبر : انرژی

برنامه تعمیرات اساسی پالایشگاه‎ها لغو نشده است

می متالز - شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با انتشار اطلاعیه‌ای برخی خبرهای کذب مبنی بر لغو برنامه تعمیرات اساسی (اورهال) در پالایشگاه‌های کشور را دور از واقعیت دانست.
برنامه تعمیرات اساسی پالایشگاه‎ها لغو نشده است

تعمیرات اساسی واحدهای پالایشگاهی بر اساس استاندارد با توجه به نوع فرآیند، گزارش‌های بازرسی فنی، مهندسی، بهره‌برداری و بازدیدهای میدانی سالانه پیش از آغاز سال بعد، برنامه‌ریزی و پس از تصویب‌خواهی به اطلاع همه شرکت‎های پالایشی رسانده می‎شود و مطابق با برنامه در زمان مورد نظر انجام می‌گیرد.

برنامه هماهنگ تعمیرات اساسی سال ١٣٩٦ همه شرکت‌های پالایشی مشتمل بر واحدهای تقطیر در جو و خلأ، واحدهای کاتالیستی بستر ثابت، بستر متحرک اعم از بنزین‌سازی، هیدروکراکر و تولید هیدروژن، کت کراکر، تصفیه میان تقطیرها، تصفیه مواد سنگین، غلظت شکن، آمین و... از ابتدای سال جاری مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده در حال اجراست.

برای نمونه هم‌اکنون با وجود مصرف بالای بنزین در کشور، واحد بنزین‌سازی پالایشگاه آبادان (CR١)، واحد بنزین‌سازی شماره یک پالایشگاه تهران (CRU١)، تصفیه مواد سنگین پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند اراک (RCD TRAIN B) و واحدهای تقطیر شرکت پالایش نفت لاوان از نیمه دوم فروردین ماه به منظور انجام تعمیرات اساسی دوره‌ای از سرویس خارج و بر اساس برنامه به اتمام خواهد رسید و مجددا بعد از آماده‌سازی در مدار تولید قرار خواهند گرفت.

تعمیرات اساسی دیگر واحدهای فرآیندی پالایشگاه‌ها نیز مطابق با برنامه هماهنگ تعمیرات در موعد معین انجام خواهد شد، همین روال در سال‌های گذشته نیز اجرا شده است.

عناوین برگزیده