تاریخ: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۰۰:۳۶
بازدید: ۲۴۸
کد خبر: ۲۸۸۰
سرویس خبر : انرژی

ایران برای اولین بار دومین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی شد

می متالز - کره جنوبی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران برای اولین‌ بار در سه ماه اول سال‌جاری میلادی (2017) توانست به دومین صادرکننده و تامین‌کننده بزرگ نفت این کشور تبدیل شود.
ایران برای اولین بار دومین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی شد

 به گزارش می متالز به نقل از «ایرنا»، اداره کل گمرگ کره جنوبی روز گذشته این خبر را اعلام و تاکید کرد که با رفع تحریم‌ها علیه تهران چنین انتظاری دور از دسترس نبود و ایران توانست خیلی زود به جایگاه خود در صادرات نفت دست یابد. این گزارش می‌افزاید: واردات کره جنوبی از ایران فقط در ماه مارس سال‌جاری (اسفند - فروردین) در مقایسه با دوره مشابه سال قبل دو برابر شد و به رکورد 18 میلیون و 540 هزار بشکه در ماه که معادل 597 هزار و 935 بشکه در روز است، رسید. اداره کل گمرک کره جنوبی همچنین یادآور شده است که ایران بین ماه‌های ژانویه تا ماه مارس سال 2017 (دی تا اسفند) با صادر کردن 46 میلیون و 730 هزار بشکه به این کشور که بیش از دو برابر مقدار سال گذشته است، توانست عنوان دومین صادرکننده نفت به کره‌جنوبی را به خود اختصاص دهد.

شرکت ملی نفت کره‌جنوبی نیز که این گزارش را در تارنمای خود منتشر کرده، یادآور شده است: ایران در سه ماه اول سال گذشته میلادی (2016)، بعد از عربستان، عراق، کویت و قطر پنجمین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی بود، اما امسال توانست بیشتر رقبای خود را پشت سر بگذارد. گزارش اداره گمرک کره‌جنوبی حاکی است که عربستان با صادرات روزانه بیش از 838 هزار بشکه نفت به کره جنوبی، کماکان بزرگ‌ترین منبع تامین نفت خام این کشور محسوب می‌شود.

عناوین برگزیده