تاریخ: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۰:۴۸
بازدید: ۲۹۴
کد خبر: ۳۲۰۲
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

توضیحات حادثه معدن زمستان یورت شمال غربی از زبان کارفرما

می متالز - در جریان حادثه انفجار در معدن زغال سنگ زمستان یورت غربی که در ساعت یازده ونیم دیروز ( 13 اردیبهشت) اتفاق افتاد؛ کارفرمای این واحد معدنی به تشریح جزئیات این حادثه پرداخت.
توضیحات حادثه معدن زمستان یورت شمال غربی از زبان کارفرما

فیض الـله کاکوئی مسئول معدن زمستان یورت شمال غربی با بیان اینکه در حادثه که دیروز، حدود 50 نفر از کارگران از جمله دو نفر از مسئولان ایمنی داخل تونل بودند افزود: این حادثه در فاصله هزارو 200 تا هزارو 500متری ورودی تونل شماره یک رخ داده وتا هم اکنون تعداد زیادی از کارگران مجروح وبه بیمارستان انتقال یافته اند.

او با بیان اینکه جدا از کارگران محبوس تعدادی از مجروحان کارگرانی هستند که به نیت کمک به همکاران محبوس خود وارد تونل می شوند در ادامه گفت: حجم بالای گاز باعث مصدومیت این کارگران شده وبه بیمارستان انتقال یافته اند.

او در تکمیل گفته های خود در خصوص علت وقع این حادثه گفت:زمانی که موتور دیزل از کار می‌افتد کارگران توسط یک دستگاه باطری که خارج از تونل تهیه کرده بودند قصد روشن کردن متور دیزل کشنده لوکوموتیو را داشتند که به محض برقراری اتصال با جرقه ایجاد شده تونل منفجر شده وتعداد زیادی از کارگران دچار حادثه می شوند.

طبق اظهارات وی بعد از وقوع حادثه سریعا به امداد گران ونیروهای امداو نجات شهرستان اطلاع رسانی شد وآنان سریعا خود را به محل حادثه رساندند اما امکانات آنان برای حوادث اینچنینی بسیار محدود است.

عناوین برگزیده