تاریخ: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۸:۴۱
بازدید: ۱۸۵
کد خبر: ۳۲۸۱
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

پیام تسلیت وزیر بهداشت برای فاجعه معدن آذرشهر

می متالز - وزیر بهداشت در پیامی جان باختن جمعی از کارگران شریف و زحمتکش معدن ذعال سنگ استان گلستان را تسلیت گفت.
پیام تسلیت وزیر بهداشت برای فاجعه معدن آذرشهر

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در این پیام ضمن انتقاد از عدم اقدام جدی برای پیشگیری از حوادث مشابه، ابراز امیدواری کرد که به جای پرداختن به بحث‌های سیاسی و موضع گیری‌های جناحی، همه در کنار هم به فکر ارتقاء سلامت مردم باشیم و در این راه تلاش کنیم.

متن پیام تسلیت وزیر بهداشت به شرح زیر است:

خبر جان باختن جمعی از کارگران شریف و زحمتکش معدن ذغال سنگ یورت استان گلستان یک بار دیگر ایران بزرگ و هموطنان‌مان در سراسر کشور را داغدار کرد.

شب گذشته در نخستین مجمع سلامت استان فارس گفتم که پس از حوادثی مانند سانحه قطار سمنان، آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو، جان باختن سالانه هجده هزار نفر در تصادفات رانندگی و رویدادهای تاسف باری از این دست، متاسفانه با پرداختن به بحث‌های بی نتیجه سیاسی، شاهد اقدامات جدی برای پیشگیری از حوادث مشابه نیستیم.

آن چه در شهرستان آزادشهر روی داد نیز از همین دست است و امیدوارم به‌جای پرداختن بیش از حد به بحث‌های سیاسی و موضع گیری‌های جناحی، همه در کنار هم به فکر ارتقای سلامت مردم باشیم و در این راه تلاش کنیم.

ضمن تشکر از همکارانم در اورژانس و مراکز درمانی استان که از نخستین دقایق پس از وقوع حادثه با سرعت و دقت، به وظایف خود عمل کرده اند، به رییس اورژانس کشور و رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ماموریت داده‌ام تا ضمن حضور در محل حادثه، رسیدگی به درمان مجروحان را در تمامی مراحل، پیگیری کنند و گزارش اقدامات انجام شده را روزانه به اینجانب اطلاع دهند.

با آرزوی شفای مجروحان این حادثه دردناک، از خداوند بزرگ برای درگذشتگان، رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان و خانواده‌های ارجمندشان، صبر و اجر خواهانم.

عناوین برگزیده