تاریخ: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۲۸
بازدید: ۸۸
کد خبر: ۳۳۲۰۵۹
سرویس خبر : اجتماعی
مدیرعامل فولاد خوزستان:

جاده قلعه‌چنعان به کانتکس، نماد پایبندی فولاد خوزستان به مسوولیت‌های اجتماعی است

‌می‌متالز - امین ابراهیمی در آیین افتتاح جاده قلعه‌چنعان به کانتکس ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: خداوند را شاکرم در ایام دهه فجر توفیق داشتیم، برگ زرینی دیگر در تاریخ آبادانی منطقه ثبت کنیم. در بحث پایداری صنعت، موارد بسیاری مطرح است که مهم‌ترین ملاک آن مسوولیت‌های اجتماعی است. فولاد خوزستان عمل به مسوولیت‌های اجتماعی را نقشه‌ی راه قرار داده است و عمل به آن را نه از باب مسوولیت است، بلکه وظیفه می‌داند.

به گزارش می‌متالز، وی در ادامه گفت: ابعاد عمل به مسوولیت‌های اجتماعی فولاد خوزستان در حوزه‌های مختلف گسترده است. در گذشته نه چندان دور، شرکت فولاد خوزستان در ده کیلومتری شهر بود. امروز شاهد آن هستیم که به واسطه‌ی توسعه‌یافتگی شهر شرکت در احاطه شهر درآمده است. در حوزه محیط زیست بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و طرح‌هایی با موضوع بهبود وضعیت محیط زیست و کاهش آلایندگی، همچنان در حال اجرا هستند. در بحث اشتغال پایدار که ارتباط مستقیمی با کیفیت زندگی و امیدآفرینی دارد، فولاد خوزستان با جمعیت شاغلین بالغ بر هفده هزار تَن نقش کلیدی در منطقه بر عهده دارد. علی‌رغم چالش‌های انرژی، هیچگاه چرخ صنعت متوقف نشد. مصداق عینی افتتاح بزرگ‌ترین مگامدول آهن اسفنجی کشور، پروژه زمزم سه است.

وی با بیان این جمله که توجه به محیط پیرامون ضامن توسعه پایدار است، افزود: این نگاه از گذشته تا به امروز در فولاد خوزستان حاکم است. سعی کردیم مسئله محور حرکت کنیم، بدین معنا که مشکلات را شناسایی کنیم و با کمک اهالی منطقه و کارشناسان در صدد رفع باشیم. بنا داریم سالی یک پروژه زیرساختی در قالب مسوولیت‌های اجتماعی انجام دهیم. سال گذشته به واسطه مجوزی که از هیات مدیره گرفتیم، از محل صرفه‌جویی در بومی‌سازی، مبلغی را برای اصلاح جاده قلعه‌چنعان به کانتکس در نظر گرفتیم.

ابراهیمی در ادامه گفت: جاده‌ی قلعه‌چنعان به کانتکس مصداق تعامل دوسویه شرکت و منطقه است. نماد پایبندی فولاد خوزستان به مسوولیت‌های اجتماعی است. مهم‌ترین وظیفه ما ایجاد اشتغال پایدار است. از سردار شاهوارپور فرمانده سپاه، ولی عصر (عج) که پیشنهاد دهنده‌ی این پروژه بودند و همراهی استاندار خوزستان محترم، شیوخ منطقه و تک‌تک کارکنان فولاد خوزستان که همت کردند جاد‌ه بر اساس استاندارد‌های روز دنیا به بهره‌برداری برسد، صمیمانه تشکر می‌کنم.

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده