تاریخ: ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۳۶
بازدید: ۱۲۵
کد خبر: ۳۳۲۱۶۱
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
مقدار فروش محصولات "کچاد" نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد افزایش پیدا کرد؛

سهم عمده بازار داخل کشور در فروش محصولات "کچاد"

‌می‌متالز - بیشترین مقدار فروش "کچاد" در ۱۰ ماه گذشته متعلق به بازار داخل کشور با ۱۴ میلیون و ۶۹۱ هزار تن بود که ۹۸ درصد از فروش را به خود اختصاص داد.

به گزارش می‌متالز، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دی‌ماه سال جاری مقدار فروش ماهانه محصولات خود در این دوره را برابر با یک‌ میلیون و ۴۱۵ هزارتن اعلام کرد که از فروش این مقدار به درآمد ماهانه ۴ هزار و ۵۹۲ میلیارد تومانی رسید، "کچاد" از ابتدای سال مالی تا پایان دی‌ماه نیز مقدار فروش تجمیعی خود را ۱۴ میلیون و ۸۷۳ هزارتن در سامانه کدال به ثبت رساند و همچنین از این مقدار فروش در ۱۰ ماه گذشته به درآمد تجمیعی ۴۶ هزار و ۴۲۹ میلیارد تومانی دست‌ یافت.

سهم عمده بازار داخل کشور در فروش محصولات
"کچاد" از ابتدای سال مالی تاکنون از فروش محصولات در بازار داخلی و صادراتی کسب درآمد کرده است، بیشترین مقدار فروش در ۱۰ ماه گذشته متعلق به بازار داخل کشور با ۱۴ میلیون و ۶۹۱ هزار تن بود که ۹۸ درصد از فروش ماهانه را به خود اختصاص داد و مابقی مقدار فروش به بازار صادراتی تعلق گرفت و لازم به ذکر است که در دی‌ماه سال جاری محصولات خود را تنها در بازار داخل کشور به فروش رساند.

مقدار فروش محصولات معدنی و صنعتی چادرملو

مقدار فروش محصولات "کچاد" در ۱۰ ماه سپری‌‎شده از سال مالی نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۴۴ درصد افزایش پیدا کرد، همان‌طور که در نمودار فوق ملاحظه می‌کنید روند این شرکت معدنی نسبت به ۲ ماه گذشته که روند نزولی به دنبال می‌کرد، با افزایش همراه بوده است.

"کچاد" در ۳ ماه نخست سال جاری (منتهی به خردادماه) روند صعودی را به همراه داشت و ۴ میلیون و ۳۷۷ هزار تن از محصولات خود را به فروش رساند، در ۳ ماه دوم (منتهی به شهریورماه) ۴ میلیون و ۵۸۵ هزار تن و در ۳ ماه سوم (منتهی به آذرماه) نیز توانست ۴ میلیون و ۴۹۴ هزار تن از محصولات خود را به فروش برساند.

سهم عمده بازار داخل کشور در فروش محصولات
بیشترین مقدار فروش محصولات این شرکت معدنی در اختیار «کنسانتره آهن (خشک)» با ۵۳۵ هزار تن بود که نرخ فروش این محصول ۳ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان اعلام شد. مقدار فروش این محصول نسبت به ماه گذشته ۳۹ درصد افزایش را به همراه داشت، "کچاد" در این دوره از فروش کنسانتره آهن (خشک) به درآمد ۲ هزار و ۶۶ میلیارد تومانی رسید.

"کچاد" در بازار خارج از کشور تنها محصولی که به فروش رساند مربوط به فولاد بود، از ابتدای سال مالی تاکنون نزدیک به ۸۸ هزارتن از محصول فولاد را در این بازار به فروش رساند.

پایان مطلب

عناوین برگزیده