تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ، ساعت ۱۳:۵۷
بازدید: ۲۰۸
کد خبر: ۳۴۰۰۶۷
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

دستور استاندار برای تدوین سند آمایش و نقشه راه معادن مازندران

‌می‌متالز - استاندار مازندران با بیان این که سند آمایش و نقشه راه معادن استان در راستای تحقق حکمرانی اقتصادی باید تدوین شود، گفت: تدوین نقشه راه واقعی معدن برای این خطه از شمال توسعه آفرین است.

به گزارش می‌متالز، یوسف نوری روز چهارشنبه در جلسه شورای معادن در ساری افزود: نقش معدن در توسعه اقتصادی بسیار مهم است و ما نباید از این ظرفیت ممتاز اقتصادی برای پیشرفت استان خود غافل شویم.

وی اظهار داشت: کشف معدن، بهره‌وری و فرآوری از آن‌ها مجموعه فرآیند‌های است که با یک نقشه راه و سند آمایش در این حوزه مححق می‌شود.

استاندار مازندران گفت: ورود و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توانمند که برای اقتصاد استان و مردم مفید باشد در این خطه از شمال یک امر اجتناب‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: ۹۰ در صد از برداشت‌ها در معادن مازندران توسط شرکت‌های کوچک انجام می‌شود و ضرورت دارد زمینه حضور سرمایه‌گذاران شرکت‌های بزرگی که اهلیت دارند را فراهم کنیم.

نوری ادامه داد: نقشه راه درستی در حوزه معدن، یعنی یپوست فرهنگی و زیست محیطی هم در آن لحاظ شود و مردم از آورد‌های اقتصادی و زیست محیطی آن بهره‌مند شوند.

دستور استاندار برای تدوین سند آمایش و نقشه راه معادن مازندران

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به این نکته که شکل‌گیری زنجیره تولید در معدن باید رعایت شود، بیان داشت: اگر به دنبال ارزش‌آفرینی معدن در استان هستیم باید زنجیره استخراج و تولید و فرآوری تکمیل باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اهمیت برقراری تعامل بین معادن و محیط زیست ادامه داد: محیط زیست تحت هیچ شرایطی رقیب معادن نیستند بلکه رفیق و کمک کار سرمایه‌گذاران هستند.

وی افزود: تحقق شعار سال در حوزه معدن با تعامل بین محیط زیست و سرمایه‌گذارانی که اهلیت دارند ایجاد خواهد شد.

این مقام مسوول تصریح کرد: اهلیت سرمایه‌گذار در بخش معدن یعنی همه استاندارد‌های روز دنیا را رعایت کنند که جای هیچ نگرانی در بخش زیست محیطی وجود نداشته باشد.

دستور استاندار برای تدوین سند آمایش و نقشه راه معادن مازندران

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مازندران

عناوین برگزیده