تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۵۶
بازدید: ۱۸۵
کد خبر: ۳۶۷۰۳
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی
دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو:

مصوبه ترخیص خودروها از گمرک تمدید شود

می متالز - دادفر گفت: با توجه به اتمام اعتبار مصوبه ۹۷ هیئت دولت در خصوص ترخیص خودرو‌ها از گمرک، از دولت درخواست می‌کنیم برای تسهیل در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها مدت مصوبه تمدید شود.
مصوبه ترخیص خودروها از گمرک تمدید شود

به گزارش می متالز، مهدی دادفر، دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو با اشاره به اصلاحات مصوبه هیئت دولت در خصوص خودرو‌های وارداتی اظهار کرد: مصوبه ۹۷ هیئت دولت در خصوص ترخیص خودرو‌ها به شکل صحیحی اجرا نشده و متأسفانه اثر بخشی لازم را در روند اجرای این طرح نداشته است.

دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو گفت: با اجرای این طرح بیش از یک‌هزار دستگاه خودرو از گمرک خارج و بیش از ۲۵۰۰ دستگاه توقیف شدند، بنابراین تقاضا داریم هیئت دولت در خصوص روند رسیدگی به این موضوع هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

دادفر، واردات خودرو را منتفی اعلام کرد و گفت: موضوع واردات خودرو یک وضعیت منتفی است، چرا که عملا فعالان واردات  خودرو با توجه به شرایط اقتصادی موجود دیگر امیدی به  روند واردات خودرو ندارند.

وی ادامه داد: با توجه به اتمام اعتبار این مصوبه، متأسفانه تمدیدی در خصوص این مصوبه صورت نگرفته است و از دولت درخواست می‌کنیم  برای تسهیل در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها مدت مصوبه تمدید شود. 

دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو در پایان تصریح کرد: دولت در تاریخ ۱۶ دی ۹۷ مصوبه‌ای صادر کرد که بر اساس آن گمرکات اجازه ترخیص خودرو را داشتند، ولی به علت اجرایی نشدن این طرح امکان خروج از کمرگات را نداشتند با این وجود باید منتظر تصویب هیئت دولت ماند که آیا این طرح به سرانجام مطلوب می‌رسد و از طرف دیگر با اجرایی نشدن این طرح سرانجام خودرو‌های دپو شده در گمرک چیست.

عناوین برگزیده