تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۵۵
بازدید: ۱۳۲
کد خبر: ۳۶۷۸۴
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده

می متالز - فعالیت بازار متشکل ارزی تاثیر مثبتی بر جای می‌گذارد و قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می‌شود.
فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده

به گزارش می متالز، فرهاد دژپسند با اشاره به اطلاعیه بانک مرکزی درباره تشکیل بازار متشکل ارزی، گفت: فعالیت این بازار از هفته آینده آغاز و تاثیر مثبتی در بازار ارز بر جای می‌گذارد. امیدواریم قیمت واقعی دلار نیز در این بازار کشف می‌شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به درخواست نمایندگان برای متوقف کردن خصوصی سازی تا زمان تعیین تکلیف نهایی پاسخ داده شده است یا خیر؟ گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال سیاست گذاری درباره فعالیت‌های آینده خصوصی سازی است.

وی در خصوص انتقاد برخی مبنی بر اینکه فعالیت‌های گمرک مبتنی بر جنگ اقتصادی نیست، ادامه داد: برخی انتقاد می‌کنند که چرا کالای وارداتی به طور روان وارد کشور شده و ترخیص‌ها راحت انجام می‌شود و برخی از تعلل در ورود انتقاد می‌کنند، اما واقعیت این است که ۸۵ درصد کالا‌های وارداتی به کشور کالا‌های سرمایه ای، کالا‌های واسطه‌ای و مواد اولیه است که اگر روان وارد شود به این معناست که در حال تقویت ماشین تولید کشور هستیم و اگر گمرک این اقدام‌ها را انجام دهد یعنی اینکه در جهت اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و افزایش اشتغال حرکت می‌کند.

عناوین برگزیده