تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۱۶
بازدید: ۱۱۰
کد خبر: ۳۷۱۳۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

آمریکا تعرفه کالاهای چینی را به ۲۵ درصد افزایش داد

می متالز - دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دستور داد از روز جمعه تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار کالای وارداتی چین به آمریکا از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش یابد.
آمریکا تعرفه کالاهای چینی را به ۲۵ درصد افزایش داد

به گزارش می متالز، با تصمیم رییس جمهوری آمریکا اعمال این تعرفه ها یک روز پس از آنکه هیاتی به ریاست 'لیو خه' معاون نخست وزیر چین وارد واشنگتن شد، آغاز شد.

رییس جمهوری آمریکا در توئیت خود به کشاورزان آمریکایی نوشته است که اصلا نباید نگران این تعرفه ها باشید زیرا ۱۰۰ میلیارد دلار برای کشور درآمدزایی دارد.

وی خاطر نشان کرد: اگر ما بتوانیم از این مبالغ درآمدی خوب استفاده کنیم می توانیم از آنها برای مصارف مختلف از جمله زیرساخت های کشور بهره بگیریم.

وی در عین حال تصریح کرد که اصلا نباید با چین برای رسیدن به یک توافق تجاری شتاب کرد باید در مسیر منطقی این گفت و گوها را ادامه داد و توافقی حاصل کرد که چین نتواند زیر آن بزند.

ترامپ ضمن رد نگرانی ها از فروپاشی مذاکرات تجاری با چین گفت که ما بخشی از درامد مالیاتی را می توانیم صرف خرید از کشاورزان کنیم و محصولاتشان را برای کشورهای نیازمند صادر کنیم.

وزارت بازرگانی چین پس از ساعاتی از اعمال تعرفه های جدید آمریکا از این بابت ابراز تاسف کرد و افزود که چین باید تدابیر مقابله مثل را در نظر بگیرد.در همین حال گزارش ها حاکی است که کالاهایی که پیشتر از چین برای آمریکا بارگیری شده است، مشمول تعرفه های سنگین واشنگتن نخواهد شد.

​این گزارش ها تصریح می کند افزایش تعرفه ها باعث سردرگمی شرکت های چینی شده است که پیشتر بارهای خود را برای بارگیری به آمریکا آماده کرده بودند و اکنون نمی دانند باید چطور به پرداخت ها و مابه التفاوت قیمت ها رسیدگی کنند و با مشتریان آمریکایی به یک نتیجه مشترک برسند.

عناوین برگزیده