تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۷:۲۶
بازدید: ۲۷۲
کد خبر: ۳۷۵۴
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
گزارش هفتگی؛

رشد ۱۹درصدی حجم معاملات آتی سکه

می متالز - حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش رو به رو شد و به ۳۷ هزار و ۸۱۵ قرارداد و ارزش ۵ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال رسید که نسبت به دو هفته قبل رشد ۱۹ درصدی را تجربه کرد.
رشد ۱۹درصدی حجم معاملات آتی سکه

حجم معاملات آتی سکه طی دو هفته گذشته به ۳۱ هزار و ۵۱۷ قرارداد رسیده بود.

به این ترتیب درمعاملات آتی سکه طی هفته گذشته، سررسید اسفند ماه سال جاری به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۲۳هزار و ۶۹ قرارداد را به ارزش ۳هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.  در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید دی ماه سال جاری نیز با ۱۱هزار و ۴۸۵ قرارداد به ارزش یک هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال رسید. در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد آبان امسال جای گرفت؛ به طوری که با انعقاد یک هزار و ۵۰۲ قرارداد به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند. همچنین سررسید تیر ماه نیز با یک هزار و ۲۹۴  قرارداد به ارزش ۱۶۱ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی قرار گرفت. در پایان سررسید شهرویر ۹۶ با ۴۶۵  قرارداد به ارزش ۵۹ میلیارد ریال در جایگاه های آخر ایستاد.

معاملات آتی سکه در آخرین روز هفته گذشته

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد در مجموع  ۵هزار و ۴۳۰ قرارداد منعقد شد که نسبت به پنجشنبه هفته ما قبل خود رشد ۲۷ درصدی داشته است، چرا که حجم معاملات طی این روز به به ۴ هزار و ۲۵۴ قرارداد رسیده بود.

بازار آتی سکه طی هفته گذشته در حالی با افزایش تقاضا در حجم معاملات رو به رو شد که طلای جهانی طی هفته مذکور با تحرکات مثبت مواجه شد و افزایش ۱۹ دلاری را به ثبت رساند، اگرچه تحرکات بازار طلا در کوتاه مدت مثبت پیش بینی می شود اما، گذشته بلندمدت طلای جهانی نشان می‌دهد که فلز زرد همچنان در یک کانال نزولی‌ گیر کرده است و همچنان فشار افت قیمت بر صعود بیشتر است.

عناوین برگزیده