تاریخ: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۰۹
بازدید: ۳۲۷
کد خبر: ۳۷۶۵۴
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

توقف نماد معاملاتی بیمه دانا برای افشای اطلاعات مالی

می متالز - نماد معاملاتی شرکت بیمه دانا به منظور افشای اطلاعات در بازار سهام متوقف شد.
توقف نماد معاملاتی بیمه دانا برای افشای اطلاعات مالی

به گزارش می متالز، با انتشار یک اطلاعیه در سامانه کدال اعلام شد که به استناد ماده ۱۷ مکرر یک دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران نماد معاملاتی شرکت بیمه دانا به علت نوسان قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر متوقف شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است به منظور رعایت دستورالعمل فوق الذکر، ضروری است شرکت بیمه دانا حداکثر ظرف مدت دو روز کاری سوالات و ابهامات مطرح شده در سامانه تدان توسط شرکت بررسی و پاسخ به آن ها مطابق اطلاعیه اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی افشا شود.

همچنین پس از توقف نماد معاملاتی به علت نوسان قیمت سهام طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی و انتشار اطلاعیه ضرورت برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی، اشخاصی که به سامانه تدان «Tedan.ir» دسترسی دارند می توانند حداکثر تا ساعت ۲۴ همان روز نسبت به طرح سوال از ناشر اقدام کنند «اشخاصی که به سامانه تدان دسترسی ندارند می توانند سوالات خود را از طریق کارگزار خود یا شرکت های مشاور سرمایه گذاری و سبدگردان ها در این سامانه ثبت نمایند».

گفتنی است پس از پایان مهلت ثبت سوالات، ناشر موظف است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری نسبت به تهیه پاسخ و ارسال آن اقدام کند و در صورت عدم ارسال پاسخ یا ارایه پاسخ ناقص توسط ناشر، بورس مربوطه عدم پاسخگویی ناشر را به عموم افشا می کند.

منبع: ایبنا
عناوین برگزیده