تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۱:۰۱
بازدید: ۱۹۲
کد خبر: ۳۷۹۳۴
سرویس خبر : آهن و فولاد

درخواست های پنج گانه انجمن فولاد برای افزایش عرضه مقاطع فولادی در بورس کالا

می متالز - در کمیته تنظیم بازار فولاد مورخ 27 فروردین 98 مصوب و مقرر شد کف عرضه میلگرد در بورس کالا از سوی انجمن تولیکنندگان فولاد ایران پایش، بروز و تکمیل گردد و مجددا در اختیار وزارت صمت قرار گیرد. در همین راستا انجمن این اقدام را انجام داده و کف عرضه های جدید را به دفتر صنایع معدنی وزارت صمت ارسال کرده است.
درخواست های پنج گانه انجمن فولاد برای افزایش عرضه مقاطع فولادی در بورس کالا

به گزارش می متالز، سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه ای به مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت لیست پیشنهادی انجمن جهت عرضه میلگرد در بورس کالا را منتشر کرد. همچنین دبیر انجمن فولاد در این نامه لیست سایر تولیدکنندگان میلگرد کشور که اطلاع دقیقی از میزان تولید آنها در دسترس انجمن فولاد نمی باشد را نیز ارائه نموده تا دفتر صنایع معدنی وزارت صمت نسبت به اخذ اطلاعات و تعیین کف عرضه برای آنها اقدام نمایند.

وی در ادامه این نامه مواردی را در قالب الزام در جهت ترغیب واحدهای تولیدی به عرضه بیشتر در بورس کالای ایران ارائه نموده است.
ازجمله این موارد می توان به اصلاح قیمت پایه میلگرد در بورس کالا اشاره کرد که پیشنهاد شده درصدی بالاتر از آخرین قیمت معاملاتی شمش باشد.

همچنین کاهش نرخ کارمزدهای بورس کالا و تضامین دریافتی از عرضه کنندگان و نیز بکارگیری راهکارهای تهاتر تضمین ازجمله الزامات ترغیب عرضه در بورس کالا مطرح شده است.

انجمن فولاد همچنین ایجاد امکان خرید شمش از بورس کالای ایران با اولویت ویژه معاملاتی برای عرضه کنندگان مقاطع طویل فولادی، بکارگیری سیاست های تشویقی به جای اقدامات تنبیهی در جهت جلوگیری از بورس گریزی واحدهای تولیدی و پرهیز از منوط کردن اعطای مجوز صادرات به عرضه در بورس کالا با توجه به تحریم اخیر آمریکا علیه فولاد ایران و بهره برداری حداکثری از فرصت ۳ ماهه صادرات فولاد ایران را از دیگر الزامات ترغیب عرضه در بورس کالا برشمرده است.

منبع: چیلان
عناوین برگزیده