تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۰۵
بازدید: ۲۰۶
کد خبر: ۳۷۹۷۴
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

گرانی کم‌سابقه سنگ آهن در بازارجهانی

می متالز - بهای معاملات آتی سنگ آهن چین پس از ثبت بزرگترین رشد هفتگی در یک ماه و نیم اخیر، روز دوشنبه به روند صعودی خود ادامه داد و به بالای ۱۰۰ دلار در هر تن رسید.
گرانی کم‌سابقه سنگ آهن در بازارجهانی

به گزارش می متالز، بهای معاملات آتی سنگ آهن در بازار بورس کالای دالیان 2.9 درصد صعود کرد و به رکورد 715.5 یوان (103.67 دلار) در هر تن رسید.

یک معامله‌گر مقیم پکن گفت: سرمایه گذاران انتظار دارند کارخانه‌های فولادسازی قیمت‌های بالاتر سنگ آهن را بپذیرند زیرا مایل هستند تولیدشان را برای سود بردن از حاشیه سود بالاتر افزایش دهند.

میانگین سود تولید میلگرد فولادی حدود 600 یوان در هر تن و کویل گرم نورد 370 یوان است.

طبق آمار شرکت مشاوره "استیل هوم"، موجود سنگ آهن وارداتی در بنادر چین تا روز دوشنبه به 131.7 میلیون تن کاهش یافت که پایین‌ترین میزان از اواسط اکتبر سال 2017 تا به امروز بوده است.

ضعیف شدن ارزش یوان به دلیل تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین نیز از رشد قیمت سنگ آهن پشتیبانی کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران شرکت "هوتای فیوچرز"، انتظار داریم کارخانه‌های فولادسازی به زودی به انبار سازی سنگ آهن اقدام کنند و این امر میزان سنگ آهن دپو شده در بنادر را در ژوئن به حدود 120 میلیون تن کاهش خواهد داد.

با این همه تحلیلگران هشدار دادند که ضعیف شدن تقاضا برای فولاد در فصل تابستان، به حاشیه سود فولادسازان لطمه خواهد زد.

قیمت میلگرد در بازار شانگهای تغییر چندانی نداشت و در 3769 یوان در هر تن ایستاد.

بهای معاملات آتی کویل گرم نورد یک درصد کاهش یافت و به 3645 یوان رسید.

بهای زغال سنگ کک شو در بازار دالیان 0.2 درصد رشد کرد و به 1384 یوان رسید در حالی که بهای معاملات آتی کک ثابت بود و در 2153 یوان قرار گرفت.

منبع: عصر معدن
عناوین برگزیده