تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸:۲۶
بازدید: ۲۳۳
کد خبر: ۳۸۰۸۱

خدمات دهندگان اینترنت در اروپا به نقض قوانین بی‌طرفی شبکه متهم شدند

می متالز - اتحادیه اروپایی از سال 2016 در حال اجرای قوانین مربوط به بی طرفی اینترنت است، اما برخی گروه‌ها و سازمان‌های مدنی از تخلف سرویس دهندگان اینترنتی از قوانین مذکور خبر می‌دهند.
خدمات دهندگان اینترنت در اروپا به نقض قوانین بی‌طرفی شبکه متهم شدند

به گزارش می متالز به نقل از یاهونیوز، گروهی متشکل از 45 سازمان، شرکت و فرد مدافع قوانین بی‌طرفی اینترنت با ارسال نامه‌ای برای مقامات اتحادیه اروپا 186 سرویس‌دهنده اینترنت را در سرتاسر قاره سبز به نقض قوانین بی‌طرفی اینترنت متهم کرده‌اند.

بر اساس قوانین بی طرفی اینترنت، سرویس دهندگان باید در زمینه ارائه خدمات داده، ترافیک و غیره عدالت را میان همه سایت‌ها و همین طور کاربران رعایت کرده و به عنوان مثال، از ارائه خدمات بهتر پهنای باند به یک سایت به ازای دریافت پول بیشتر خودداری کنند، اما ظاهرا برخی سرویس دهندگان اینترنت قوانین مذکور را نقض کرده و با دریافت مخفیانه مبالغی کلان از برخی مشتریان، خدمات بهتری را به آنها ارائه می‌کنند.

در این نامه تصریح شده که سازمان های رگولاتوری در اروپا توجه زیادی به این مساله ندارند و چشم خودشان را بر روی نقض قوانین بسته‌اند، اما ضروری است که در این زمینه تحقیق و بررسی جدی تری صورت بگیرد، زیرا بی‌توجهی به این ساله موجب نقض حریم شخصی کاربران نیز خواهد شد.

هنوز مشخص نیست رهبران کشورهای اروپایی چه واکنشی به این نامه نشان خواهند داد. انتظار می‌رود بررسی موضوع در اتحادیه اروپا از پاییز سال 2019 آغاز شود و تا مارس سال 2020 در این زمینه جمع بندی شود.

عناوین برگزیده