تاریخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۴۷
بازدید: ۱۷۱
کد خبر: ۳۸۳۰۱
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
رئیس انجمن سنگ‌آهن:

فشار مضاعف تحریم‌ها بر دوش واحدهای تولیدی/ دولت دست از سیاست انقباضی بردارد

می متالز - فشاری که تحریم‌ها بر واحدهای تولیدی وارد می‌کنند بر هیچ مسئولی پوشیده نیست اما مشکل از جایی جدی‌تر می‌شود که دولت راه‌حل خروج از این بحران را افزایش فشار بر واحدهای تولیدی بداند؛ این در حالی است که تولیدکننده‌ها معتقدند دولت باید سیاست انقباضی خود را تغییر دهد.
فشار مضاعف تحریم‌ها بر دوش واحدهای تولیدی/ دولت دست از سیاست انقباضی بردارد

به گزارش می متالز، مهرداد اکبریان، به مشکلات معاملات فعلی فعالان بازار آهن اشاره کرد و گفت: افزایش تحریم‌ها به مشکلاتی که پیش از این در عرصه تولید و عرضه وجود داشت، دامن خواهد زد و فاکتورهایی مانند مشکل حمل و نقل، جابجایی پول و گران شدن بیمه و در ادامه آن، بی میل شدن خریداران به کالاهای ایرانی، با حجم صادرات، کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه بودجه‌های عمرانی در داخل کشور به انتها رسیده و بسیاری از پروژه‌هایی که هر ساله برای آن تقاضا وجود داشت، دیگر نیست، تولیدکننده‌ها را بیش از پیش با تهدید مواجه می‌کند.

اکبریان اذعان کرد: موارد فوق باعث کاهش آمار تولید و به دنبال آن، کاهش آمار عرضه و در نهایت محدود شدن کار صنایع پایین دستی مانند فولاد، آهن اسفنجی، گندله و ... خواهد شد و سرمایه‌گذارانی که تا پیش از این چشم‌انداز بلندمدت برای تولید خود داشتند، در شرایطی کنونی باید با تصمیمات و سیاست‌های آنلاین و روزانه از عهده فشارها برآیند.

رئیس انجمن سنگ‌آهن در ادامه اظهارات خود به واکنش دولت اشاره کرد و افزود: در این شرایط دولت اولین راهکاری که به ذهنش می‌رسد افزایش فشار به واحدهای تولیدی است در حالی که این واحدها تحت فشار عوامل و فاکتورهایی که اشاره کردم، هستند و فشار مضاعف، تنها به بسته شدن این واحدها می‌رسد.

اکبریان در پایان اظهارات خود تاکید کرد: دولت باید سیاست انقباضی خود را تغییر دهد و کنترل و نظارت خود را در مسائلی که دغدغه اصلی هستند، متمرکز کند تا به مرور زمان از فشار موجود ناشی از تحریم‌ها خارج شده و بتوانیم به رونق تولید و اشتغال کمک کنیم.

عناوین برگزیده
ریل نجات صنعت
با حضور کارشناسان بررسی شد: دولت چهاردهم چه سیاستی را در حوزه صنعت باید در پیش بگیرد؟

ریل نجات صنعت