تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۱۴
بازدید: ۲۴۲
کد خبر: ۶۱۰۲۱
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

حضور ۲۰۰ معدن کشور در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران ۲۰۰ معدن مطرح کشور از ۱۸ استان، ۲۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه سنگ و فرآوری سنگ، ۷۰ شرکت تولیدکننده فعال در ساخت و تعمیر فرآورده‌ها و دستگاه‌ها و ماشین‌آلات حوزه سنگ و فرآوری سنگ حضور دارند.
حضور ۲۰۰ معدن کشور در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران

به گزارش می متالز، محمدرضا حاجی‌پور در آیین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران اظهار کرد: این نمایشگاه در حالی در شهرستان محلات کار خود را آغاز کرد که حوزه معدن و صنایع معدنی کشور و استان با وجود مشکلات و تحریم‌ها با تمام توان به کار خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: سال گذشته موفق به ثبت جهانی سنگ تراورتن محلات شدیم همچنین به سبب همدلی و مشارکت خوب بین بخش خصوصی و دولتی در استان مرکزی، شورای سیاست گذاری سنگ استان با حضور پررنگ بخش خصوصی و دولتی برگزار می شود که نشان‌ از همکاری و هم‌فکری این ۲ بخش دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخرین حضور خود در استان،  حوزه صنعت و معدن استان مرکزی را الگویی برای برطرف کردن مشکلات این حوزه در کشور عنوان کرد.

حاجی‌پور بیان کرد: در نمایشگاه کنونی ۲۰۰ معدن مطرح کشور از ۱۸ استان، ۲۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه سنگ و فرآوری سنگ، ۷۰ شرکت تولیدکننده فعال در ساخت و تعمیر فرآورده‌ها و دستگاه‌ها و ماشین‌آلات حوزه سنگ و فرآوری سنگ حضور دارند.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه خوب استان در حوزه سنگ، می‌توان با سیاستگذاری مناسب جایگاه خوب استان را در حوزه سنگ حفظ و تقویت کرد.

وی تصریح کرد: استفاده از ضایعات و باطله‌های سنگ یکی از امور مورد نظر در استان است  که در این زمینه مطالعات و پژوهش‌هایی صورت گرفته است.

عناوین برگزیده