تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۶:۴۷
بازدید: ۱۳۱
کد خبر: ۶۳۳۷۴
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
دبیر شورای عالی مناطق آزاد اعلام کرد:

صادرات ۱۲۰ میلیارد دلاری از مناطق آزاد

می متالز - دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: حدود ۱۲۰ میلیارد دلار از مناطق آزاد و ویژه در ۶ سال عمر دولت‌ صادرات انجام شده است.
صادرات ۱۲۰ میلیارد دلاری از مناطق آزاد

به گزارش می متالز، مرتضی بانک درباره ضرورت ایجاد توازن در صادرات و واردات از مناطق آزاد، افزود: با توجه به تاکیدات دولت و به ویژه مقام معظم رهبری برای افزایش تولید و صادرات، سیاست‌های مختلفی توسط مناطق آزاد و ویژه اجرا شده است.  

وی ادامه داد: رویکرد جدی را در همه مناطق آزاد به مدیران عامل و فعالان اقتصادی در حوزه افزایش تولید، کاهش موانع تولید و ایجاد امکانات مناسب برای تولید و صادرات ابلاغ و فراهم کردیم.

بانک افزود: دیدگاه مثبتی در میان فعالان اقتصادی و مدیران به وجود آمده و در همین چارچوب سامانه مبادلات اعتباری را برای سهولت تولید، راه اندازی کردیم؛ هر قدر تولید داخلی افزایش یابد امکان صادرات بهتر فراهم می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد افزود: ایجاد اعتبارسنجی سرمایه گذاران را فراهم کردیم تا بتوانند با سهولت با بانک‌ها ارتباط برقرار و نقدینگی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه برآیند خوبی را در تولیدات و صادرات داشتیم، گفت: در چارچوب راهبردهای مقام معظم رهبری بخش زیادی از واردکنندگان ما به سمت تولیدکننده گرایش پیدا کردند و واحدهای زیادی به این شکل در حال فعالیت هستند.

بانک با اشاره به اینکه ۱۵ کشور همسایه داریم، افزود: از مرزهای افغانستان به ویژه چابهار برنامه‌های مختلفی را برای همکاری و صادرات و مبادله بازرگانی و صنعتی داریم.

وی خاطر نشان کرد: با ارتباطات زیاد و مستمر با مقامات عراق و ترکیه توانستیم ساماندهی مناسبی را در مرزهای این دو کشور انجام دهیم.

عناوین برگزیده