تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۳۱
بازدید: ۱۳۹
کد خبر: ۶۳۵۵۲

تکذیب حمله سایبری آمریکا به ایران

می متالز - حمله سایبری آمریکا به ایران تکذیب شد.
تکذیب حمله سایبری آمریکا به ایران

به گزارش می متالز، رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اعلام اینکه افزایش تحریم‌ها اقدامات پدافند غیرعامل را جدی‌تر کرده است، حمله سایبری آمریکا به ایران را کذب خواند. سردار غلامرضا جلالی در نشست خبری خود گفت: امسال که شرایط ما با سال‌های قبل متفاوت است و از پاییز سال گذشته با توجه به افزایش سطح تحریم‌ها از سوی آمریکا ما وارد یک رویارویی جدی با این کشور شدیم و در نتیجه موضوع پدافند غیر عامل را جدی‌تر از گذشته دنبال می‌کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه ما دستگاه اجرایی مانند دیگر دستگاه‌ها نیستیم، اظهار کرد: هر جا که تهدید باشد ما به فراخور حضور پیدا می‌کنیم. مثلا الان تهدیدات مردمی‌تر شده‌اند و این به دلیل پیشرفت ابزار رسانه است که شکل جنگ را عوض کرده و در مدلی کلی دشمنان از این ابزار برای تزریق نارضایتی به مردم و تحریک و هدایت آنان به سمت درگیر کردن با حکومت استفاده می‌کنند.

جلالی با بیان اینکه باید در کنار فرصت‌ها تهدیدها را هم ببینیم و از فرصت‌ها استفاده کنیم و تهدیدات را محدود کنیم، گفت: در حال حاضر افکار عمومی هم مبدل به زمینه‌ای برای شکل دادن به تهدیدات شده است که باید نسبت به این موضوع هم توجه نشان دهیم.او با اشاره به رزمایش‌های مردم محور، گفت: در مرحله‌ای از رزمایش‌ها به این نتیجه رسیدیم که ۸۵ درصد زیرساخت‌های کشور در صورت قطع اینترنت هم توان ادامه فعالیت دارند.

سردار جلالی با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر حمله سایبری به زیرساخت‌های کشور پس از سرنگونی پهپادشان در مرزهای کشور، اظهار کرد: وقتی که ما این ادعا را کنترل کردیم هیچ آسیبی از حمله سایبری ندیدیم و چنین موضوعی کاملا رد شد.جلالی درباره استفاده مسوولان از گوشی هوشمند، اظهار کرد: در حوزه گوشی‌های هوشمند قرار بود با سه الگو این اقدام انجام شود. در دو الگوی اولیه قرار بود که گوشی هوشمند مصون‌سازی شود و این کار توسط صاایران انجام شده و مسوولان می‌توانند از این گوشی‌ها استفاده کنند. در الگوی سوم قرار بود که ساخت یک گوشی از صفر تا صد را خودمان انجام دهیم اما این کار در مراحل اولیه است و آن را پیگیری می‌کنیم.

عناوین برگزیده