تاریخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۱۳
بازدید: ۱۵۵
کد خبر: ۶۳۷۹۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بیش از ۲ هزار پرونده بخشودگی بنگاه های اقتصادی کرمان تایید شد

می متالز - رئیس کمیسیون بیمه، بانک و مالیات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از تایید بخشودگی جرائم تامین اجتماعی ۲ هزار و ۳۴۱ پرونده بنگاه های اقتصادی این استان در کمیته مربوطه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.
بیش از ۲ هزار پرونده بخشودگی بنگاه های اقتصادی کرمان تایید شد

به گزارش می متالز، محمدحسین اکبری روز یکشنبه در نشست میز کارآفرین تامین اجتماعی (بررسی مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه تامین اجتماعی) افزود: کمیته بخشودگی جرائم تامین اجتماعی در سه مرحله به ترتیب هزار و ۲۴۱، ۹۴۰ و ۱۶۰ پرونده را بررسی و بحران در این کارگاه ها و مجموعه ها را تایید کرد که می توانند از بخشودگی جرائم در این حوزه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: بحران در مجموعه های اقتصادی به دلایلی مانند خشکسالی های اخیر و پیاپی استان کرمان، نوسانات شدید نرخ ارز، کاهش تولید محصولات کشاورزی استان، رکود حاکم بر بازار، تحریم های اقتصادی، عدم وجود نقدینگی، کاهش شدید قدرت خرید مردم و وجود تورم فزاینده در بخش های مختلف ایجاد شده که باید به اقتصاد استان کمک کرد.

رئیس کمیسیون بیمه، بانک و مالیات اتاق بازرگانی بیان کرد: طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان با هدف رونق تولید و در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان مدیون و بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولیدات داخلی، در استان کرمان از ۱۳ خردادتا ۱۳ شهریور اجرایی شد.

وی تاکید کرد: حدود پنج هزار و ۵۰۰ بنگاه اقتصادی در استان کرمان فعالیت دارند که با مشکلات زیادی مواجه هستند و حمایت از آنها باید انجام شود.

 در ادامه این نشست مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه تامین اجتماعی مانند اعتراض به حسابرسی ها، در نظرنگرفتن برخی احکام، بحران در شرکت های انفورماتیک، ارسال پرونده بیمه بیماران خاص به مدیریت درمان و غیره  مطرح و بررسی شد و نمایندگان سازمان تامین اجتماعی استان نظرات، پیشنهادات و پاسخ های لازم را برای حل مشکلات آنها ارائه دادند.

عناوین برگزیده