تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۰۴
بازدید: ۲۳۹
کد خبر: ۶۴۱۵۳
سرویس خبر : متالورژی و مواد

حضور فولاد خوزستان در پنجمین نمایشگاه و همایش دیرگدازها با هدف حمایت از صنعت دیرگداز

می متالز - پنجمین نمایشگاه و همایش صنعت دیرگداز با حضور 56 شرکت فعال در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد.
حضور فولاد خوزستان در پنجمین نمایشگاه و همایش دیرگدازها با هدف حمایت از صنعت دیرگداز

به گزارش می متالز، پنجمین نمایشگاه و همایش صنعت دیرگداز با حضور 56 شرکت فعال در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه از 29 مهرماه 98 به مدت سه روز و با حضور شرکت های تولید کننده و مصرف کننده مواد دیرگداز در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.
هدف از این نمایشگاه آشنایی با آخرین فناوری صنعت دیرگداز، تبادل اطلاعات کارشناسان، شناسایی محصولات با کیفیت و کاربردی است. در حاشیه این نمایشگاه،‌ همایش دیرگداز با محوریت: مواد اولیه، چالش ها، بومی سازی و نقشه راه آینده، بازیافت، اقتصاد و محیط زیست، نوآوری، تحقیق و توسعه برگزار می شود.
شرکت فولاد خوزستان علاوه بر برپایی غرفه، به منظور حمایت از صنایع دیرگداز، از حامیان طلایی نمایشگاه است.
مواد دیرگداز یا نسوز موادی هستند که به عنوان لایه و آستر دیواره کوره‏ های صنعتی به کار می‏ روند. نقطه ذوب این مواد بالای 1500 درجه سانتی‏گراد است و در بعضی شرایط، موادی که بتوانند در محیط های خورنده و شرایط حساس محیط از لحاظ دما و ترکیب شیمیایی تا 1000 درجه سانتی‏گراد تحمل داشته باشند، جزو مواد دیرگداز طبقه‏ بندی می‏ شوند. دیرگدازها عمدتا از مواد معدنی تهیه می‏ شوند که نه تنها دارای درجه حرارت ذوب بالایی هستند، بلکه باید بتوانند در مقابل عوامل مخرب دیگری چون سایش، فشردگی، شوک های حرارتی و تاثیر مواد سرباره کوره‏ ها در صنایعی چون ذوب آهن، فولاد، سرامیک، سیمان، شیشه و پتروشیمی مقاومت داشته باشند. مگنزیت و کرومیت مهم‏ترین تامین کننده مواد معدنی مورد نیاز صنایع دیرگداز محسوب می‏ شوند که از اهمیت اقتصادی بسیار بالایی برخوردارند. علاوه بر ذخایر معدنی مگنزیت و کرومیت، ذخایر آلومینو سیلیکاتی (شاموتی)، بوکسیتی و آندالوزیتی نیز در صنعت مواد دیرگداز قابل ذکر هستند.

عناوین برگزیده