تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۳۶
بازدید: ۲۱۰
کد خبر: ۶۴۲۷۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

سرمایه‌گذاری ٢ هزار میلیارد ریالی در بخش صنعت آذربایجان‌غربی

می متالز - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال ٢ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی در این استان سرمایه‌گذاری شده است.
سرمایه‌گذاری ٢ هزار میلیارد ریالی در بخش صنعت آذربایجان‌غربی

به گزارش می متالز، معصوم علی‌اکبری روز دوشنبه افزود: این میزان سرمایه‌گذاری برای ۱۲۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای ایجادی و توسعه‌ای در این استان انجام شده است.
وی ادامه داد: با این آمار در بخش صدور پروانه بهره‌برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۰ درصدی را شاهد هستیم و با راه‌اندازی این واحدها برای ٨٨٠ نفر اشتغال‌ مستقیم ایجاد می‌شود.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی گفت: همچنین از ابتدای امسال ۲۸۸ فقره جواز تاسیس صادر شده است.
علی اکبری اضافه کرد: با این آمار ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته در بخش صدور جواز تاسیس رشد داشتیم و با به بهره‌برداری از این واحدها برای حدود پنج هزار نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود.
آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شد.
در حال حاضر ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی از ۳۵ مورد مصوب آذربایجان‌غربی فعال بوده که یک‌هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی را در خود جای داده است و ۲۰ درصد از این واحدهای تولیدی با ظرفیت پایین فعالیت می‌کند.

عناوین برگزیده