تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۱۷
بازدید: ۱۴۹
کد خبر: ۶۴۲۹۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

ترخیص کالای کانتینری از گمرک رجایی بندرعباس

می متالز - خوشحالیم که در بندرعباس و بوشهر تیم های حرفه ای را برای ترخیص، خصوصا ترخیص اتصالات از گمرک بندرعباس و ترخیص ماشین آلات تولیدی ها از گمرک بندرعباس به کار گمارده‌ایم.
ترخیص کالای کانتینری از گمرک رجایی بندرعباس

به گزارش می متالز، ترخیص کالای کانتینری و واردات کالا از گمرک شهید رجایی بندرعباس به کشور، مستلزم گذشتن از مرزهای گمرکی کشور است. عوامل زیر در این موضوع دخیل هستند که کالای ورودی شما از کدام مرز وارد شود؟

  • نزدیکی به مراکز فروش
  • نزدیکی به مراکز تولید


چنانچه مبدا کالای شما، کشور چین باشد، معمولا بار به شیوه دریایی به ایران حمل می شود که می تواند به یکی از بنادر بندرعباس، بوشهر، خرمشهر و یا بندر امام حمل شود و چنانچه مبدا کالای شما از کشورهای اروپایی باشد، توسط مرزهای زمینی به گمرک بازرگان و یا توسط مرز ریلی به جلفا رسیده و از آنجا به سایر گمرکات کشور ارسال می گردد.

 

حمل کالا به صورت کانتینری از اقصی نقاط جهان به گمرک بندرعباس ایران و بالعکس

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در تاریخ ۱۳۷۶ در هیات وزیرات تصویب شد. مزیت منطقه ویژه شهید رجایی، قبض انبار قابل معامله است که کاهش هزینه های ترخیص را در پی دارد.

بندر شهید رجائى داراى ۱۹ باب انبار سرپوشیده و مجهز با مساحت کل ۱۶۴،۰۰۰ متر مربع مى‌باشد. از این تعداد ۱۱ باب به‌عنوان انبار موقت کالا، یک انبار مخصوص کالاهاى خطرناک، یک انبار ویژه صادرات، یک انبار مخصوص کالاهاى ترانزیتى و یک انبار بارى سی.اف.اس در نظر گرفته شده است و ما بقى به‌صورت چند منظوره براى کالاهاى گوناگون مورد استفاده قرار مى‌گیرد.

 

مزیت های واگذاری امور گمرکی تان به بازرگانی پرشین تجارت دوان

  • این ترخیصکار حرفه ای، با داشتن چند تیم متخصص مستقر در گمرکات بندرعباس و بوشهر امور گمرکی ترخیص کالای شما را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت ممکن، انجام می دهد.
  • چنانچه در یک بارنامه (یک پارت بار)، تعدد کانتینر داشته باشید می توانید از تخفیفات ما استفاده نمایید.


خوشحالیم که در بندرعباس و بوشهر تیم های حرفه ای را برای ترخیص، خصوصا ترخیص اتصالات از گمرک بندرعباس و ترخیص ماشین آلات تولیدی ها از گمرک بندرعباس به کار گمارده‌ایم. کوتاه شدن زمان حضور کالا در گمرک موجب کم شدن هزینه های انبارداری و تسریع در رسیدن کالا به مقصد می شود. از لحظه تحویل مدارک به کارشناسان، حضور کالا در گمرک رصد می شود و روند کار، به صورت دایمی و شفاف به اطلاع صاحب کالا رسانیده می شود. ضمن ارزیابی و بارگیری تصاویر کالا برای صاحب کالا ارسال می شود.

 

ترخیص کالای استریپ شده از گمرک بندرعباس

استریپ کالا چیست؟

خالی‌کردن یا بیرون‌آوردن کالا از کانتینر یا به‌ اصطلاح لخت‌کردن کانتینر. تخلیه کالا از درون کانتینر ها (استریپ)و همچنین بارگیری کالا به داخل کانتینرها (استافینگ) با بهره گیری از نیروی های متخصص و دستگاههای مجهز و پیشرفته در پایانه های کانتینری و غیر کانتینری در بندر شهید رجایی به انجام می رسد.

 

حمل گروپاژ چیست؟

اگر مقدار و حجم کالا کمتر از مقدار فضای یک کانیز باشد و به دلیل پایین آوردن هزینه حمل ، بهتر است که کالای شما با کالای دیگران بصورت اشتراک حمل گردد . به این شیوه حمل گروپاژ گویند. بارهای که با گروپاژ حمل می شوند:

  • بارهای نمایشگاهی بین دو کشور
  • اخذ نمونه کالاهای تجاری از شرکت های مختلف
  • خرید های با حجم کم
  • واردات کالای موقتی به عنوان مثال تعمییرات دستگاه های معدنی که بعد از طی زمانی مشخص از کشور خارج میشود.
  • دستگاه های حساس مانند ایکس ری که با احتیاط باید حمل شوند از طریق حمل هوایی
  • برای مصارف شخصی خرید از سایت های حراجی و هر سایتی در دنیا

از معایب حمل مشترک می توان به افزایش زمان تحویل کالا اشاره کرده و از محاسن این امر به پایین آمدن هزینه ها می توان اشاره نمود.

 

راهنمای ترخیص کالا از گمرک رجایی بندرعباس

این بازرگانی با ارائه خدمات بندری، تشریفات گمرکی، حمل و ترانزیت، استریپ کالا، انبار داری و خدمات حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی از اقصی نقاط جهان به تجار محترم خدمات ارائه می دهد.
انجام حوالجات ارزی، انجام امور خرید از قبیل دریافت پروفرم، خرید، نظارت بر خرید و تولید و بسته بندی و تحویل به انبار شرکت های خود دارد و حمل و ترخیص و تحویل درب انبار کارفرما از دیگر خدمات گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان می باشد.
برای ترخیص کالای کانتینری از گمرک باید هزینه هایی پرداخت شود که البته با توجه به ارزش کالا این مبلغ نیز متغیر است. این هزینه ها را بابت انبارداری، باربری، بارچینی، تخلیه، تعرفه بندی، آزمایش، کارشناسی و بدرقه کالا دریافت می شوند که البته با توجه به خصوصیت کالا، مدتی که در انبار می ماند، مالیات و بیمه این ارقام می تواند متفاوت باشد.
تسلط بالای کارکنان گمرک بندرعباس به تمامی امور گمرکی موجب شده تا کالاها به سرعت و با محاسبه دقیق هزینه ها و پرداخت وجوه گمرکی براساس مدارک و اسناد دریافتی از کالا ، ترخیص شوند. گمرک شهید رجایی با در نظر گرفتن شاخص های تجارت فرامرزی و بهبود محیط کسب و کار ، گام موثری در جهت افزایش کارایی گمرک و کاهش هزینه ها و زمان ترخیص کالا و همچنین کاهش تعداد اسناد گمرکی برای بازرگانان محترم کشورمان برداشته است.

 

بزرگ‌ ترین بنادر کانتینری دنیا کدامند؟

تیانجین/ گوانگژو / شنژن / سنگاپور/ شانگهای / جبل علی

 

بندر جبل علی

بندر جبل‌علی یکی از بزرگترین بنادر جهان و بزرگترین بندر در خاورمیانه است. این بندر به‌طور هفتگی با بیش از ۱۰۰ بندر در جهان ارتباط دارد و به بیش از ۱۷۰ خط کشتیرانی خدمات می‌دهد. امارات متحده عربی موفق شده است خود را به‌ عنوان نقطه اتصال شرق و غرب به خطوط کشتیرانی باری معرفی کند.
بهره‌برداری رسمی از بندر جبل‌علی در سال ۱۹۷۷م انجام شد. منطقه آزاد تجاری جبل علی نیز در سال ۱۹۸۵م ایجاد شد که وجود چنین منطقه‌ای موجب رونق بسیار این بندر شد. با توجه به عمق بندرگاه و تجهیزات بندری و دریایی آن، انواع مختلف کشتی‌های تجاری، مسافربری و حتی نظامی می‌توانند در این بندرگاه لنگر انداخته و خدمات متفاوتی را دریافت کنند. در بندر جبل‌علی ۴ منطقه آزاد تجاری وجود دارد که از نظر قوانین تجارت بین‌الملل استاندارد بوده و موجب جذب تاجران از تمامی نقاط جهان شده است. مجموعه بندری جبل‌علی به بزرگترین منطقه بندری در دنیا از نظر وسعت معروف شده است. در سال ۱۹۸۵م تنها ۳۰ شرکت در این مناطق آزاد تجاری فعالیت داشتند اما در سال ۲۰۰۴م تعداد شرکت‌های فعال در مناطق آزاد تجاری جبل‌علی به ۳ هزار شرکت رسید که البته بیش از ۳۷ درصد این شرکت‌ها از قاره اروپا وامریکا هستند.
با توجه به اهمیت استراتژیک این بندر، در بخشنامه ای که اخیرا از سوی گمرک منتشر شده ، واردات کالا از مبدا امارات به بندر بوشهر با استفاده از معافیت تخفیف ٢٠٪؜ سود بازرگانی امکان پذیر شد. تیم ترخیصکاران حرفه ای پرشین تجارت دوان در گمرک بوشهر آماده ارائه خدمات گمرکی به تجار محترم در زمینه ترخیص کالای کانتینری می باشد.

منبع: ایتنا
عناوین برگزیده