تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۱۳
بازدید: ۱۷۷
کد خبر: ۶۴۲۹۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بازار بی مشتری خودروهای وارداتی ترخیص شده

می متالز - بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام کرد: در حال حاضر خودروهای ترخیص شده از گمرک و به طور کلی خودروهای خارجی بازاری ندارند و بازار این دسته از خودروها در رکود مطلق به سر می برد؛ به عبارتی، با توجه به خروج دلالان از بازار خودرو و نیز توان محدود مردم برای خرید خودروهای خارجی، بازار این دسته از خودروها در رکود به سر می برد و در حال حاضر تنها بازار خودروهای داخلی تا حدی مشتری دارد.
بازار بی مشتری خودروهای وارداتی ترخیص شده

به گزارش می متالز، نعمت الله کاشانی نسب درخصوص وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: بازار خودرو همچنان بی مشتری است و در رکود به سر می برد و تنها تحول روزهای اخیر بازار خودرو، افزایش قیمت برخی خودروهای تولیدی کارخانجات سایپا و ایران خودرو بوده است.

وی افزود: این افزایش قیمت، رفته رفته فروکش خواهد کرد و دلیلی منطقی برای افزایش قیمت اخیر وجود ندارد زیرا تولید خودروسازان کاهش نیافته، همچنین دلال بازی نیز در بازار خودرو وجود ندارد که موجب افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر شده باشد. 

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: البته نظارت کافی از سوی تمام نهادهای ذیربط وجود دارد؛ اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو نیز به نوبه خود نظارت کافی و لحظه ای روی بازار دارد.

کاشانی نسب درخصوص برخی مطالب مطرح شده در مورد حضور دلالان در بازار گفت: برخلاف آنچه گفته می شود بازار هیچ خودرویی از جمله خودرو پژو 2008 در دست دلالان نیست، درواقع مدتی است که هیچ دلالی در بازار خودرو وجود ندارد.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو درخصوص استقبال مردم از خودروهای ترخیص شده از گمرک گفت: این خودروها و به طور کلی خودروهای خارجی در حال حاضر بازاری ندارد و بازار این دسته از خودروها در رکود مطلق به سر می برد؛ به عبارتی، با توجه به خروج دلالان از بازار خودرو و نیز توان محدود مردم برای خرید خودروهای خارجی بازار این دسته از خودروها در رکود به سر می برد و در حال حاضر تنها بازار خودروهای داخلی تا حدی مشتری دارد.

عناوین برگزیده