تاریخ: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۳۶
بازدید: ۱۶۶
کد خبر: ۶۴۶۱۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

مزایای ایجاد شبکه مالی جایگزین سوئیفت

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: راه‌اندازی کانال مالی میان ایران و روسیه برای جایگزینی با سوئیفت اقدام مناسبی برای رشد مراودات و کاهش هر چه بیشتر نوسانات ارزی است.
مزایای ایجاد شبکه مالی جایگزین سوئیفت

به گزارش می متالز، نادر قاضی پور با اشاره به تدابیر اتخاذ شده اخیر دولت به ویژه بانک مرکزی در ساماندهی وضعیت بازار، گفت: خوشبختانه در ماه های اخیر تدابیر مناسبی اتخاذ شده و توانسته آرامش نسبی را بر بازار حاکم کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه راه اندازی کانال مالی میان ایران و روسیه برای جایگزینی با سوئیفت اقدام مناسبی برای رشد مراودات است، افزود: اینچنین شبکه های مالی باید میان ایران و سایر کشورهای منطقه نیز پیگیری شود تا اثر تحریم ها هر روز کمرنگ تر شود.

وی با بیان اینکه حذف دلار از مراودات بانکی و مالی یکی از مهم ترین راهکارها در ایجاد بازار با ثبات است، تصریح کرد: باید با اتخاذ تدابیری مناسب سعی شود تا با کمرنگ تر کردن دلار در مراودات بازاری با ثبات و متاثر از مولفه های داخلی بسازیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به فواید ایجاد شبکه مالی جایگزین سوئیفت، گفت: با ایجاد چنین کانالی صادرات قوت گرفته و رشد اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

قاضی پور با بیان اینکه در جریان برقراری کانال های مالی با کشورهای مختلف باید بتوانیم پیمان های دو یا چند جانبه را نیز به سرانجام برسانیم، افزود: بسیاری از کشورها با چنین پیمان های پولی دو یا چند جانبه توانسته اند اقتصادی پُر رونق برای خود رقم بزنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجلس با هر نوع پیمان مالی دو یا چندجانبه که جزییات آن مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفته باشد موافق است، زیرا باید به سمت اقتصادی پویا و مولد گام برداریم.

عناوین برگزیده