تاریخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۲:۳۱
بازدید: ۲۰۹
کد خبر: ۷۰۶۵۱
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

صدور اولین پروانه بهره‌برداری سنگ تزئینی زیرزمینی در لرستان

می متالز - معاون امور معادن سازمان صمت گفت: امسال برای اولین بار در کشور پروانه بهره‌برداری سنگ تزئینی به‌صورت زیرزمینی در لرستان صادرشده که مدیران این معدن در حال حاضر در حال تهیه جهیزات این آن بوده و به‌زودی افتتاح می‌شود.
صدور اولین پروانه بهره‌برداری سنگ تزئینی زیرزمینی در لرستان

به گزارش می متالز، جمال مومیوند، اظهار داشت: لرستان یکی از مناطق مستعد کشور در حوزه معدن بوده به‌طوری‌که 147 معدن در استان فعال است.

وی بابیان اینکه بیش از یک هزار و 800 نفر در معادن لرستان مشغول به کار هستند، افزود: در 6 ماهه نخست امسال بیش از چهار میلیون و 500 هزار تن ماده معدنی از معادن استان استخراج‌شده است.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان کرد: میزان استخراج معادن استان نسبت به سال گذشته رشد داشته  همچنین قابل‌توجه است که نسبت به سال گذشته دو ماده معدنی سرب و روی نیز به مواد استخراجی استان اضافه‌شده است.

مومیوند با اشاره به اینکه 20 ماده معدنی در لرستان استخراج می‌شود، تصریح کرد: لرستان در حوزه محصولات معدنی مانند آهک، گچ، سنگ تزیینی، قیر طبیعی، تالک و کربنات کلسیم  جز استان‌های برتر کشور است.

وی با عنوان کردن این موضوع که امسال برای اولین بار در کشور پروانه بهره‌برداری سنگ تزئینی به‌صورت زیرزمینی در لرستان صادرشده است، خاطرنشان کرد: مدیران این معدن در حال حاضر در حال تهیه جهیزات این معدن بوده و به‌زودی افتتاح می‌شود.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در لرستان 50 معدن وجود دارد که به علت مشکلات در سال‌های گذشته غیرفعال شده‌اند که با تلاش‌های صورت گرفته در سازمان صمت استان تعداد 21 مورد از آن‌ها در حال بازگشت به مسیر تولید هستند.

مومیوند بابیان اینکه میزان ذخایر معادن کشف‌شده در لرستان 620 هزار تن است، افزود: سازمان صمت لرستان طی 6 ماه گذشته توانسته دو میلیارد و 300 میلیون تومان حقوق دولتی از معادن استان وصول کند.

 وی با اشاره به مهم‌ترین چالش‌های معادن استان بیان کرد: کمبود نقدینگی، فرسودگی تجهیزات، هزینه‌های تأمین اجتماعی و ارزش افزوده مهم‌ترین چالش‌های حوزه معدن استان هستند.

عناوین برگزیده