تاریخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۷:۳۹
بازدید: ۱۸۰
کد خبر: ۷۰۶۵۴
مدیرکل راه آهن جنوب خبر داد:

۵ رام قطار رفت و برگشت در مسیر خرمشهر برای اربعین فعالیت می کنند

می متالز - مدیرکل راه آهن جنوب گفت: پنج رام قطار رفت و برگشت در مسیر خرمشهر برای مدت زمان تردد زائران اربعین به سمت شلمچه، فعالیت می کنند.
۵ رام قطار رفت و برگشت در مسیر خرمشهر برای اربعین فعالیت می کنند

به گزارش می متالز، عبدالکریم درویش زاده  اظهار کرد: قطارهای سراسری از پانزدهم تا ۳۰ مهرماه ۱۶۰ رام قطار تعیین شده که روزانه پنج رام رفت و برگشت برای ایام اربعین در نظر گرفتیم و ظرفیت قطارهای محلی که ۱۴ رام هستند نیز فعال تر شده است.

وی گفت: ظرفیت قطارهای فوق العاده طی این ۱۶ روز نیز ۳۰ رام رفت و ۳۰ رام برگشت تعیین شده که علاوه بر قطارهای روزانه عادی فعال هستند.

درویش زاده  با تاکید بر این امر که مسیر خرمشهر به شلمچه نیز دارای یک ریل باس با ظرفیت ۳۳۲ صندلی تعیین شده که قابلیت افزایش تا ۴۵۰ و حتی ۵۰۰ صندلی را دارد، اظهار کرد: یعنی در هر رام جا به جایی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر پیش بینی شده است.

وی در ادامه گفت: این ریل باس به صورت ۲۴ ساعته فعال و در حال حاضر نیز با ۱۵ رام در مسیر رفت و ۱۵ رام در مسیر برگشت فعالیت می کند که قابلیت افزایش تا ۴۰ رام نیز وجود دارد.

درویش زاده  اظهار کرد: برای رفاه حال زائرانی که قصد عزیمت به شهرستان خرمشهر و مرز شلمچه را دارند نیز از اهواز دو قطار ریل باس به این مقصد تعیین شده که مسافران ورودی از استان تهران و شهروندان استان خوزستان می توانند با این دو ست ریل باس به سمت مقصد حرکت کنند.

وی در پایان افزود: در ایستگاه خرمشهر و شلمچه موکبی از سوی راه‌آهن برپا شده تا با غذای گرم از زائران حسینی پذیرایی کنیم و از ۱۵ مهر تاکنون به وسیله ظرفیت های ریلی مذکور بیش از ۱۰ هزار نفر جا به جایی مسافر انجام شده است و همچنین قطارهای بین شهری و فوق العاده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۷ درصد و قطارهای محلی و ایستگاه خرمشهر و شلمچه نیز ۱۶ درصد افزایش داشته است.

عناوین برگزیده