تاریخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۲۵
بازدید: ۱۶۶
کد خبر: ۷۰۶۸۲
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

ترخیص 1100 خودروی دپویی مشروط به اجازه دولت

می متالز - آن‌طور که معاون گمرک اعلام کرد: تمام مشکلات مربوط به ترخیص حدود هزار و ۱۰۰ دستگاه خودروی دارای پروانه، برطرف شده، اما ترخیص آنها مشروط به اجازه دولت است.
ترخیص 1100 خودروی دپویی مشروط به اجازه دولت

به گزارش می متالز، مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: زمان مصوبه دولت برای ترخیص خودروها در ۱۶ تیر به پایان رسید و باید مرجع ذی‌صلاح درخواست تمدید را ارائه کند که این مسوولیت به عهده گمرک یا وزارت اقتصاد نیست، بلکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به دنبال آن باشد. وی با بیان اینکه مشکلی متوجه گمرک درباره عدم خروج خودروهای پروانه شده، نیست، ادامه داد: ما هم موافق تمدید زمان و هم موافق ایجاد تغییراتی در مصوبه به نفع کسانی هستیم که خودروهای آنها فرآیند قانونی را طی کرده، اما مجوز ترخیص ندارند.

خودروهای دپوشده حدود ۱۳ هزار دستگاه بودند که از نزدیک به دو سال پیش به دلایل متفاوت از جمله تغییر در شرایط ارزی یا ثبت سفارش‌های غیرقانونی، در گمرک، مناطق و بنادر، دپو و اجازه ترخیص پیدا نکردند. در نهایت از نیمه دوم سال گذشته با مجوز و بخشنامه هیات دولت، ترخیص آنها آغاز شد؛ اما با پایان مهلت ترخیص، بخشی از خودروها اجازه ترخیص نیافتند. باید منتظر ماند و دید آیا دولت مجوز ترخیص را دوباره تمدید خواهد کرد یا سرنوشت دیگری در انتظار خودروهای دپویی است.

عناوین برگزیده