تاریخ: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۳۹
بازدید: ۱۹۴
کد خبر: ۷۰۷۶۰
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

تولید دوباره هپکو اولویت تصمیم هیات واگذاری/ حقوق کارگران بزودی پرداخت می‌شود

می متالز - رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به جلسه هیات واگذاری در مورد هپکو گفت: اولویت تصمیمات این جلسه رونق دوباره تولید در شرکت هپکو است و مدیرعامل جدیدی برای شرکت انتخاب شد.
تولید دوباره هپکو اولویت تصمیم هیات واگذاری/ حقوق کارگران بزودی پرداخت می‌شود

به گزارش می متالز، علیرضا صالح در مورد جلسه هیأت واگذاری و تصمیماتی که برای شرکت تولید تجهیزات سنگین، هپکو گرفته است، گفت: هیأت واگذاری در مورد شرکت واگذار شده هپکو جلسه برگزار کرد و قرار شد دستور رئیس‌جمهور مبنی بر یافتن راهکارهای حقوقی برای حل مشکلات هپکو بررسی شود، به گونه‌ای که این دستورات بتواند عملیاتی شود و هپکو دوباره به مسیر تولید برگردد.

وی تاکید کرد: شرکت ماشین‌سازی تجهیزات سنگین هپکو از هیدرو اطلس  خریدار عمده گرفته شد.

صالح در مورد بدهی 216 میلیارد تومانی هپکو گفت: باید صورت‌های مالی این شرکت را حسابرسی ویژه کنیم تا کل رقم بدهی و مطالبات شرکت را به دست آوریم.

 رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت:‌ در این زمینه کارهای حقوقی انجام می‌دهیم و جایگزین مناسبی برای خریدار هپکو پیدا می‌کنیم، اما هیدرو اطلس که قبلا سهامدار عمده بود، کنار می‌رود.

صالح تاکید کرد: طبق مصوبه هیأت واگذاری حق و حقوق کارکنان به زودی پرداخت می‌شود و میزان مطالبات حقوق کارگران زیاد نیست.

به گفته وی به محض اینکه منابع دریافت شود، به زودی حقوق کارگران پرداخت می‌شود. همچنین برای مالک جدید هپکو شرط و شروطی می‌گذاریم که مهمترین شرط آن ادامه تولید است که هپکو به روزهای اقتدار خود برگردد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد اینکه آیا حقوق کارگران از 50 میلیارد تومان وام بانک ملی پرداخت می‌شود، گفت: برای پرداخت حقوق کارمندان مشکلی نیست و حقوق آنها به زودی پرداخت می‌شود و در مدت زمان کمتر از دو ماه خط تولید راه می‌افتد و باید شرکت ابتدا سفارش بگیرد و تقاضا برای محصولات دریافت کند. نکته مهم اهمیت کار و تولید در این شرکت است و گرنه حقوق کارگران به زودی پرداخت می‌شود.

صالح با تاکید بر اینکه پرداخت حقوق کارگران هپکو زیاد طول نمی‌کشد، گفت: این هفته تامین مالی انجام می‌شود و منابع آماده است و مطالبات کارگران زیاد نیست، اما مهم این است که کارگران سر کار بروند و دغدغه آنها راه‌اندازی خط تولید باشد که راه‌اندازی شود.

وی در مورد اینکه آیا مشکل خط تولید تامین موتور و مواد اولیه برای هپکو است، گفت: شرایط برای تامین مواد اولیه وجود دارد و تامین ظرفیت وجود دارد که به سرعت به مدار تولید برگردد و باید اولویت کارگران برگشت به تولید باشد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد اینکه آیا سفارش خرید هم دریافت می‌شود، گفت: سفارش خرید هم می‌آید. الان یکسری از مصرف کنندگان نهایی مصرف هپکو در حال عقد قرارداد هستند، مدیر این شرکت مشخص شده و قبل از اینکه من به سازمان خصوصی سازی بیایم، این کار انجام شده است و کارها به سرعت انجام می‌شود.

صالح با تاکید بر اینکه دولت از بین چند مشتری بهترین پیشنهاد را برای هپکو انتخاب می‌کند، گفت: شرایط اصلی داشتن اهلیت است و کمیته اهلیت بررسی می‌کند که کدام شرکت برنده شود و بیشترین تعهد برای تولید را بدهد و حفظ اشتغال موجود انجام دهد و بخشی از زیان انباشته شرکت را هم پرداخت کند و شرکت هپکو را در یک بازه زمانی به سوددهی برساند. بنابراین چارچوب مشخص می‌شود که به همکاری وزارت صنعت تولید در هپکو به سرعت انجام شود. 

وی گفت: بیشترین مباحث مطرح شده در هیأت واگذاری در مورد شیوه‌های واگذاری و حل و فصل مشکلات انجام شد که امیدواریم به زودی دوران رونق و تولید هپکو برگردد.

عناوین برگزیده