تاریخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۳۱
بازدید: ۱۳۳
کد خبر: ۷۰۹۷۳
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

وعده امضای تفاهم‌نامه تجهیز و توسعه معادن زغال سنگ

می متالز - بنا بر اعلام وزارت صنعت در حال حاضر نسبت به جانمایی تجهیز و توسعه معادن زغال سنگ و فراهم نمودن شرایط عقد تفاهم نامه همکاری با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بسته شده است.
وعده امضای تفاهم‌نامه تجهیز و توسعه معادن زغال سنگ

به گزارش می متالز، وزارت صنعت در واکنش به انتشار مطلبی در این رسانه تحت عنوان" چرا بودجه ایمنی معادن زغال سنگ پرداخت نشد"  به ارائه توضیحاتی پرداخته است.

در توضیحات وزارت صنعت به نقل از ایروانی مدیرکل دفتر نظارت امور معدنی آمده است: توسعه و تجهیز 4 پایگاه امداد و نجات در 4 حوضه‌ی زغالی کشور در دستور کار معاونت امور معادن و صنایع معدنی قرار دارد.

وی افزود: در راستای سیاست‌های حاکمیتی وزارت صمت و صیانت از ارزشهای انسانی و به حداقل رساندن تلفات جانی و مالی ناشی از حوادث ناگوار معدنی توسعه و تجهیز 4 پایگاه امداد و نجات در 4 حوضه ی زغالی کشور (طبس، کرمان، البرز مرکزی، البرز شرقی) در دستور کار معاونت امور معادن و صنایع معدنی قرار گرفته است.

ایروانی در خصوص تامین اعتبار بودجه ایمنی معادن زغال سنگ گفت:‌ تامین اعتبار آن از محل طرح "مستندسازی فعالیت‌های اکتشافی،‌ استخراجی و بهره‌برداری معادن" می باشد.

مدیرکل دفتر نظارت امور معدنی در خصوص سایر اقدامات انجام شده ادامه داد: در حال حاضر نسبت به جانمایی پایگاه‌های مذکور و فراهم نمودن شرایط عقد تفاهم نامه همکاری با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با توجه به تجارب و توان فنی شرکت مذکور اقدام لازم صورت پذیرفته است. به زودی پس از عقد تفاهم نامه نسبت به تجهیز و توسعه پایگاه‌های مورد نظر اقدام می‌شود.

عناوین برگزیده