تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۷:۰۵
بازدید: ۱۵۳
کد خبر: ۹۲۵۷۶
معاون گمرک ایران خبر داد:

ترخیص ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور و ۱۰۰۰ دستگاه کمک تنفسی

می متالز - معاون فنی گمرک ایران، از ورود بیش از ۱۵ میلیون عدد ماسک سه لایه و N۹۵ طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه به کشور خبر داد.
ترخیص ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور و ۱۰۰۰ دستگاه کمک تنفسی

به گزارش می متالز، مهرداد جمال ارونقی گفت: علاوه بر محموله‌هایی که پیش از این اطلاع رسانی شد، محموله ماسک سه لایه به تعداد ۴ میلیون عدد روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه از کشور چین به طریق هوایی وارد فرودگاه امام خمینی (ره) و محموله بزرگ بعدی ماسک سه لایه به تعداد ۱۱ میلیون عدد و ۷۰۰ هزار ماسک N۹۵ روز پنجشنبه وارد کشور خواهد شد.

شایان ذکر است به همراه این محموله‌های عظیم، ۱۰ دستگاه تولید ماسک نیز در آستانه ورود به کشور است که ظرفیت تولید هر دستگاه، ۱۲۰ هزار ماسک در روز می‌باشد.

این مقام مسوول افزود: گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) به صورت شبانه روزی نسبت به انجام تشریفات گمرکی کالاهای مذکور اقدام نموده و مقرر گردیده کالاهای مذکور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظارت گمرک مزبور به صورت حمل یکسره در اختیار مراجع ذیربط قرار گیرد.

معاون گمرک ایران همچنین از ترخیص ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور تنفسی طی شب گذشته از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد. بنابر اعلام ارونقی، علاوه بر ۱۰۰۰ دستگاه کمک تنفسی ترخیص شده از گمرک قزوین، هم اکنون محموله دیگری طی ۶ فقره اظهارنامه مشتمل بر ۱۰۰۰ دستگاه کمک تنفسی و ماسک‌های مربوطه که برای بیماران کرونایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و امروز صبح به گمرک بندر انزلی اظهار شده در پایان تشریفات ترخیص قرار گرفته که این محموله ظرف یوم جاری ترخیص می‌گردد.

ارونقی افزود: تشریفات بیش از ۱۰۰ هزار ماسک مخصوص لارنژیال پزشکی نیز با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گمرک شهید رجائی بندرعباس در حال انجام می‌باشد که نسبت به ترخیص این تعداد ماسک نیز از طریق گمرک مذکور ظرف یوم جاری اقدام خواهد شد.

عناوین برگزیده