تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۰۹
بازدید: ۱۵۴
کد خبر: ۹۲۵۷۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

ورود 322 دستگاه به شبکه ریلی با ارزش 5700میلیارد ریال/ افتتاح 1650میلیارد ریال پروژه فنی و زیربنایی

می متالز - امروز و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن، 7 موافقت‌نامه و تفاهم‌نامه امضا و 322 دستگاه انواع ناوگان ریلی وارد شبکه راه‌آهن شد.
ورود 322 دستگاه به شبکه ریلی با ارزش 5700میلیارد ریال/ افتتاح 1650میلیارد ریال پروژه فنی و زیربنایی

به گزارش می متالز، بعدازظهر امروز و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل راه‌آهن چندین قرارداد و تفاهم‌نامه به امضا رسید، همچنین 2 پروژه در حوزه ناوگان ریلی و فنی و زیربنایی راه آهن به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

انعقاد و تبادل 6 قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش 13 هزار و 735 میلیارد ریال و امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی جهت افزایش سهم ریل از بندر، قراردادها و تفاهم‌نامه‌های امروز بود که به امضا رسید.

در این مراسم همچنین از 1650 میلیارد ریال پروژه ریلی در حوزه فنی و زیربنایی بهره‌برداری شد و  322 دستگاه انواع ناوگان جدید در قالب ویدئوکنفرانس وارد شبکه ریلی شد، ارزش این تعداد ناوگان که شامل انواع واگن و لکوموتیو و خودکشش است، 5700 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

*جزئیات تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه‌های امروز

بنابراین گزارش، موافقت‌نامه و تفاهم‌نامه‌هایی که امروز به امضا رسید، در حوزه سرمایه‌گذاری برای توسعه خطوط ریلی و اتصال مراکز عمده بار به شبکه ریلی کشور بود.

یک تفاهم‌نامه بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی و 6 موافقت‌نامه با 9 شرکت صنعتی و معدنی برای حمل مواد اولیه و محصولات معدنی و صنعتی به ارزش 13 هزار و 735 میلیارد ریال با حجم بار قابل جذب بیش از 17 میلیون تن در سال، امضا شد.

امضای تفاهم‌نامه بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه خطوط ریلی در بنادر و به روز‌رسانی سند راهبردی نقشه راه افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابهجایی بار در بنادر، تفاهم نامه ای بود که امروز امضا شد.

پروژه سرمایه‌گذاری بین شرکت راه‌آهن و شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در استان کرمان برای احداث 92 کیلومتر خط ریلی فرعی برای حمل مواد اولیه و محصولات معدنی و صنعتی با ناوگان حمل و نقل ریلی با سرمایه‌گذاری 5478 میلیارد ریال امضا شد.

تأمین 200 دستگاه واگن مخزن‌دار مخصوص حمل اسید و 200 دستگاه ایزوتانک مخصوص حمل اسید با راه‌آهن و ساخت 25 کیلومتر خط آهن برای حمل بار از خاتون آباد در استان کرمان و توسعه خطوط ایستگاهی و تجهیزات بارگیری و تخلیه در مس سرچشمه و بندرعباس با ارزش سرمایه‌گذاری 5250 میلیارد ریال، دو موافقت‌نامه‌ای بود که با صنایع ملی مس ایران امضا شد.

تأمین 600 دستگاه واگن باری کانتینربر، ساخت 3 کیلومتر خط آهن فرعی و ساخت خط فرعی پلیمر کرمانشاه به طول 5 کیلومتر در استان‌های کرمانشاه، لرستان، کردستان و آذربایجان غربی به ارزش 1980 میلیارد ریال از موافقت‌نامه‌هایی بود که بین شرکت راه‌آهن و شرکت خصوصی به امضا رسید.

احداث 18 کیلومتر خطوط ریلی فرعی در استان یزد برای حمل مواد اولیه و محصولات مجتمع‌های فولادی به ارزش 936 میلیارد ریال از دیگر موافقت‌نامه‌هایی بود که بین شرکت راه‌آهن و چند مجتمع فولادی به امضا رسید.

ساخت 2 کیلومتر خط آهن فرعی در استان قزوین برای حمل مواد اولیه و محصولات تولید شمس آذر به ارزش سرمایه گذاری 121 میلیارد ریال موافق‌نامه دیگری بود که بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و بخش خصوصی به امضا رسید.

عناوین برگزیده