تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۲۷
بازدید: ۱۲۰
کد خبر: ۹۲۵۸۰

نخستین محموله ماسک از چین وارد کشور شد

می متالز - دبیر شورای اطلاع‌رسانی گمرک گفت: محموله تجاری ملزومات مقابله با کرونا قرار است در سه مرحله از امروز تا جمعه با پرواز شرکت هواپیمایی ماهان از چین به کشور وارد شود که نخستین مرحله آن وارد شد.
نخستین محموله ماسک از چین وارد کشور شد

به گزارش می متالز، نخستین محموله ماسک از چین وارد کشور شد و این واردات تا روز جمعه ادامه دارد.

طبق آنچه گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرده است این محموله شامل دو میلیون ماسک سه لایه، سه میلیون ماسک n۹۵ و ۱۰ هزار تب‌سنج و دو میلیون گان محافظ پزشکی است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی گمرک با بیان اینکه صبح امروز اولین محموله تجاری ملزومات مقابله با کرونا وارد کشور شده  است، گفت: این محموله تجاری در سه مرحله از امروز تا جمعه با پرواز شرکت هواپیمایی ماهان از چین به کشور وارد می‌شود.

* تا کنون برای واردات ۸۰ میلیون ماسک از سوی تجار ثبت سفارش شده است

سید روح‌الله لطیفی درباره محموله‌های تجاری ثبت سفارش شده برای مقابله با کرونا نیز گفت: تاکنون برای واردات ۸۰ میلیون ماسک از سوی تجار ثبت سفارش شده است که از ابتدای سال جدید عملیات تجاری و واردات آن انجام می‌شود.

به گفته او، با هماهنگی‌های صورت گرفته این کالاها به صورت حمل یکسره با کمترین توقف در گمرکات و کنترل های وزارت بهداشت وارد کشور می شود.

همچنین بر اساس آنچه به گمرک ابلاغ شده، مقرر شده کالاهای مورد نیاز ۲۰ واحد تولیدکننده ماسک در کشور بدون نوبت و در اسرع وقت، تشریفات گمرکی‌شان انجام و از گمرک ترخیص شوند.

با توجه به تأکید بر هماهنگی و همکاری کلیه دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و فراهم کردن امکان تولید ماسک تنفسی توسط واحدهای تولیدی با حداکثر ظرفیت برای تأمین نیاز سیستم درمانی کشور، به گمرکات ابلاغ شده که ضمن احراز مالکیت کالاهای وارده توسط ۲۰ مرکز تولیدی که اسامی آن به گمرک ابلاغ شده، مواد اولیه و قطعات و ماشین‌آلات خط تولید به صورت خارج از نوبت و ترخیص با حداقل اسناد و بدون هیچ گونه ایستایی و مشکل انجام شود.

همچنین مقرر شده در صورت راه‌اندازی واحدهای جدید یا تغییر در خطوط فعلی تولید ماسک تنفسی، فهرست تکمیلی واحدهای تولیدکننده مجددا ارسال شود.

عناوین برگزیده