تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۰۸:۲۳
بازدید: ۱۲۰
کد خبر: ۹۲۶۲۰

طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن تمدید شد

می متالز - بانک مسکن با توجه به شیوع کرونا و شرایط و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن و ضرورت کاهش حضور شهروندان در اماکن عمومی، زمان اجرای طرح بخشودگی جرایم موسوم به «میثاق» را تمدید کرد.
طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن تمدید شد

به گزارش می متالز، مالک آزادیان، رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن با اشاره به اینکه پیش از این اجرای طرح میثاق تا پایان اسفند امسال تمدید شده بود، گفت: با توجه به شرایط خاص کشور از ابتدای اسفند که با انتشار خبر شیوع کرونا حاکم شده است، کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک تصمیم به تمدید اجرای این طرح به مدت سه ماه دیگر تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۹ گرفت.
وی با بیان اینکه با تمدید مدت اجرای طرح بخشودگی جرایم در بانک مسکن موسوم به طرح «میثاق»، بدهکاران این بانک از ابتدای سال جدید تا پایان خرداد ماه برای استفاده از مزایای این طرح فرصت دارند، یادآور شد: با تمدید این طرح، دیگر لزومی ندارد مشتریان بانک مسکن در شرایط خاص کنونی به شعبه مراجعه کنند و می‌توانند بدون دغدغه به توصیه‌های وزارت بهداشت در خصوص حضور نیافتن در اماکن عمومی عمل کنند؛ ضمن اینکه در هفته‌های اخیر بسیاری از مشتریان با وجود رغبت به استفاده از مواهب طرح میثاق، به توصیه قرنطینه خانگی عمل کرده‌اند و به همین خاطر بانک با تمدید این طرح، همراهی آنها در زمینه کاهش مراجعه به شعب را پاس می‌دارد.
وی خاطرنشان کرد: طرح میثاق بانک مسکن که با هدف کاهش مطالبات غیرجاری این بانک طراحی شده، حاوی امتیازهایی به نفع تسهیلات‌گیرندگان بانکی است که بابت دیرکرد پرداخت اقساط خود جریمه شده و برمیزان بدهی آنها به تناسب مدت دیرکرد، افزوده شده است.
به گفته آزادیان، این طرح از ابتدای شهریور ماه اجرایی شد و تا پیش از شرایط فعلی با استقبال آنها روبه رو شد. از این رو با تصمیم کمیسیون عالی وصول مطالبات و هیأت مدیره بانک مسکن مدت اجرای آن در تمام شعب سراسر کشور تمدید شده است. در قالب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از انواع عقود مبادله‌ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و... همچنین مطالبات مربوط به ضمانت‌نامه‌های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد (حسب مورد ۶ تا ۱۴ درصد ازنرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار ‌می‌گیرد. در این طرح همچنین ۱۰۰ درصد جرایم سازنده‌هایی که در قالب قراردادهای مشارکت مدنی با بانک، تسهیلات ساخت دریافت کرده بودند، در صورت پرداخت یا تعیین تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخشودگی قرارخواهد گرفت.
این طرح به مشتریان بدهکار بانک مسکن اجازه می‌دهد در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تاخیر در پرداخت بدهی معاف شوند. از آنجا که برخی تسهیلات‌گیرندگان برای اطلاع از میزان بخشودگی جرایم به ازای پرداخت تمام یا بخشی ازبدهی خود در جریان اجرای طرح میثاق به صورت حضوری به شعب این بانک مراجعه می نمودند و با توجه به اهمیت پیشگیری از ابتلای ایشان به ویروس کرونا برای بانک مسکن، مهلت اجرای این طرح و برخورداری ازامتیاز بخشودگی جرایم دیرکرد، تمدید شد.
همچنین بر اساس تمهیدات اتخاد شده ؛ مشتریان بانک مسکن می توانند از طریق تمامی درگاههای غیرحضوری اعم از موبایل بانک، اینترنت بانک، خودپرداز، وب کیوسک و ... ضمن واریز اقساط غیرجاری خود بدون نیاز به حضور در شعبه از مزایای بخشودگی جرایم به نسبت واریزی برخوردار گردند.

عناوین برگزیده