تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۳۰
بازدید: ۱۱۵
کد خبر: ۹۲۶۶۷

قبوض گاز سه ماه فرصت پرداخت دارند

می متالز - سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده به‌واسطه شیوع ویروس کرونا، مردم تا سه ماه برای پرداخت مبلغ قبض گاز خود فرصت دارند.
قبوض گاز سه ماه فرصت پرداخت دارند

به گزارش می متالز، محمد عسگری ضمن اعلام این خبر، گفت: توصیه ما این است که مشترکان محترم در صورت تمکن مالی، قبض خود را بپردازند تا مبالغ پس از سه ماه، انباشته نشود.

وی ادامه داد: با وجود این که بر اساس تصمیم‌های گرفته شده، در خصوص قرائت کنتورهای خانگی و تجاری گاز با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تا اطلاع ثانوی کنتورخوانی به صورت مراجعه حضوری انجام نمی‌شود اما مشترکان برای اعلام رقم کنتور، دریافت قبض و نحوه پرداخت خود نگرانی نداشته باشند زیرا در هر استان، اطلاع‌رسانی از طریق روش‌های موجود در هر شرکت اعم از پورتال‌ها، پیامک، شبکه‌های صدا و سیمای استانی و شبکه‌های اجتماعی به مشترکان انجام می‌شود.

طبق اعلام  شرکت ملی گاز ایران، وی تصریح کرد: صورتحساب گازبها نیز برای مشترکانی که رقم کنتور خود را از طریق سامانه‌های موجود هر استان اعلام کنند، صورتحساب واقعی و برای دیگر مشترکان، صورتحساب بر مبنای درصدی از مصرف دوره مشابه پارسال صادر خواهد شد.

پیش از این حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران نیز درباره موقعیت پیش آمده در پی شیوع ویروس کرونا و درباره پرداخت قبوض حامل‌های انرژی، گفته بود: مردم می‌توانند قبوض برق، آب، تلفن، گاز و عوارض خود را در سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت پرداخت نکنند سپس آن‌ها را با تاخیر بپردازند.

عناوین برگزیده