تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۴۴
بازدید: ۲۷۹
کد خبر: ۹۲۶۹۵
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه احداث خطوط ریلی عنوان شد؛

تسهیل در حمل محصولات صادراتی شرکت مس با گسترش خطوط ریلی

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: این تفاهم‌نامه مشتمل بر احداث 25 کیلومتر ریل در خاتون‌آباد، سرچشمه و بندرعباس و خرید 600 واگن و ایزوتانک و احداث سه ایستگاه تخلیه و بارگیری به ارزش 450 میلیارد تومان است.
تسهیل در حمل محصولات صادراتی شرکت مس با گسترش خطوط ریلی

به گزارش می متالز، اردشیر سعدمحمدی در مراسمی که با حضور محمد اسلامی «وزیر راه و شهرسازی»، محمدباقر نوبخت «معاون رئیس‌جمهور»، خداداد غریب‌پور «معاون وزیر صمت» و سعید رسولی «مدیرعامل شرکت راه‌ آهن» برگزار شد، گفت: این تفاهم‌نامه که میان شرکت مس و شرکت راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید، مشتمل بر احداث 25 کیلومتر ریل در خاتون‌آباد، سرچشمه و بندرعباس و خرید 600 واگن و ایزوتانک و احداث سه ایستگاه تخلیه و بارگیری به ارزش 450 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به این‌که شرکت مس یک شرکت صادرات‌محور است درباره اهداف این طرح گفت: هدف از اجرای این طرح اتصال کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد به شبکه سراسری ریلی کشور از طریق اتصال به ایستگاه راه‌آهن و با هدف تسهیل در حمل محصولات صادراتی شرکت مس است.

سعدمحمدی افزود: کاهش هزینه، زمان، ایمنی و کاهش مصرف سوخت‌ از مهمترین مزایای این طرح است.

مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: با توجه به برنامه‌های شرکت ملی صنایع مس برای افزایش تولید در آینده نزدیک و همچنین بهره‌برداری از طرح اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه و خاتون‌آباد که توانایی ظرفیت تولید بیش از یک میلیون تن اسید را در سال دارند و نیاز به صادرات این محصول به بازارهای هدف، از ابتدای سال جاری توسعه فعالیت‌های ترانزیتی و حمل بار در خطوط ریلی کشور در دستور کار شرکت مس قرار گرفته است.

گفتنی است در این مراسم، محمد آقاجانلو «معاون طرح‌‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو»، حیدر ضیغمی «مشاور مدیرعامل شرکت مس و مدیر گروه روابط عمومی» و بهروز رحمتی «معاون توسعه و اکتشافات شرکت مس» نیز حضور داشتند.

عناوین برگزیده